Головна > Бібліотека > Закон і секс-робота

Закон і секс-робота

В Україні заняття проституцією є адміністративним правопорушенням і карається Законом

ПРОСТИТУЦІЄЮ ЗАКОН ВИЗНАЧАЄ НАДАННЯ СЕКСУАЛЬНИХ ПОСЛУГ З МЕТОЮ ОТРИМАННЯ ДОХОДУ

Ст. 181-1 кодексу України про адміністративні правопорушення (кУпАП) передбачає, що заняття проституцією тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 85 до 170 гривень, а повторне протягом року – від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 136 до 255 гривень.

Безумовно, в тюрму за заняття проституцією вас не посадять, але пам’ятайте, що існують такі види злочину, як створення або утримання місць розпусти, а також звідництво для розпусти (ст. 302 Кримінального кодексу України (ККУ) та сутенерство (ст. 303 ККУ), які є «супутниками» проституції. Тобто, якщо ви отримуєте гроші за звідництво клієнта і подружки, яка також надає секс-послуги за гроші, або надаєте їм своє місце проживання за оплату для «зустрічі» – ваші дії підпадають під ознаки кримінального злочину і караються штрафом до 850 гривень (п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або обмеженням волі на строк до двох років. А якщо ви займаєтесь цим систематично, або вчиняєте ці дії організованою групою, тобто з приятелем або іншою подружкою, – вас можуть
притягти до кримінальної відповідальності та покарати аж до позбавлення волі до п’яти років.

А ще більшим злочином вважаються ті ж дії, вчинені із залученням неповнолітньої особи, – в такому випадку вас чекає позбавлення волі на строк від двох до семи років.

Ще суворішим є покарання за заняття сутенерством або втягнення особи в заняття проституцією, примушування її до зайняття проституцією з використанням обману, шантажу чи уразливого стану цієї особи, або із застосуванням чи погрозою застосування насильства – за цей злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років. Якщо ці дії вчинюються організованою групою або відносно неповнолітнього, то покаранням може бути позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

Під сутенерством Закон розуміє дії особи по забезпеченню заняття проституцією іншою особою

Слід пам’ятати також, що, згідно зі ст. 175-1 КУпАП, за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях на вас можуть накласти штраф у розмірі від 51 до 240 гривень, а, уживаючи алкогольні напої, в тому числі пиво або слабоалкогольні напої в громадському місці, або з’являючись у громадських місцях у нетверезому стані, – ви знову порушуєте Закон і на підставі ст. 178 кУпАП можете бути затримані за адміністративні правопорушення працівниками міліції. не забудьте також, що і зберігання та розповсюдження наркотиків карається Законом.

Займаючись проституцією, ви наражаєте себе на небезпеку зараження венеричними хворобами, такими як ВІЛ/СНІД, сифіліс або гепатити. Статті 130 та 133 ККУ передбачають кримінальне покарання за умисне зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, а також венеричною хворобою особою, яка знала про наявність у неї цієї хвороби. Покаранням за ці злочини є позбавлення волі строком до 10 років.