Головна > Новини > У кінці липня #шлюбзадобу виповнилось 2 роки

У кінці липня #шлюбзадобу виповнилось 2 роки

 Ще на початку 2016 року ніхто не міг подумати, що оформити шлюб можна лише за один день і без очікування. Та вже сьогодні з початку дії проекту в столиці було зареєстровано майже 7 000 шлюбів, а загалом по Україні – 38 444.
На Контрактовій площі кияни та гості столиці мали нагоду перевірити свої почуття та одружитись під час інсценованої реєстрації шлюбу «Шлюб за годину», яку проводили співробітники #Столична_юстиція
Після реєстрації такого ігрового шлюбу усім надали правову консультацію щодо процедури реєстрації одружень, зміни імені, процедури усиновлення, виконання рішень суду щодо стягнення аліментів на користь дітей та багато інших питань сімейного права.
Перший заступник керівника #Столична_юстиція Андрій Равлюк зауважив, що кожен повинен вміти користуватись у повсякденному житті своїми правами, прописаними у Конституції. Для того, щоб навчитись вести правовий спосіб життя існує правовпросвітницький проект #ЯМАЮПРАВО!, він допоможе підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це – масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави. Співробітники столичної юстиції невпинно над цим працюють.
Під час інсценованої церемонії одруження із справжньою ведучою зареєструвати шлюб забажало більше десятка пар. Обручки, котрими засвідчували свої почуття молоді, були іграшкові кільця та бублики. Підписи ставили на копії справжнього свідоцтва, щоправда, без офіційної печатки.
Затверджений порядок державної реєстрації шлюбу передбачає, що шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання заяви. Прискорити процедуру одруження можна тільки якщо є важливі для цього причини – у разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо існує безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого. Тоді шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених, – розповіла керівник Відділу державної реєстрації актів цивільного стану столиці Rada Dashutina.
За допомогою проекту «Шлюб за добу» можна зареєструвати шлюб у день звернення. Реєстрацію здійснює акредитований Міністерством юстиції суб’єкт, – додала Рада Дашутіна. У Києві таких чотири. http://www.justicekyiv.gov.ua/kontakty_dracs.html
Одружуйтесь, а про документи подбає Мін’юст!

Джерело

Please follow and like us: