Головна > Здоров'я > Антиретровірусна терапія… Що вона робить?

Антиретровірусна терапія… Що вона робить?

Антиретровірусна терапія (АРТ) – одне з важливих досягнень в історії медицини.
Початок антиретровірусної терапії відноситься до 1987-1990 року.
У 1996 році впроваджено перспективний методот під назвою тритерапія (комбінована терапія трьома препаратами) або високоактивна антиретровірусна терапія (ВААРТ).

Деякі важливі принципи використання терапії!!!!

1. Застосування комбінацій кількох (не менше 3) ВААРП одночасно, щоб забезпечити можливість зниження ВН до рівня, що його неможливо виявити лабораторним методом, зниження ризику стійкості до лікарських препаратів.

2. Забороняється використання монотерапії. Лікування одним антиретровірусним препаратом призводить до швидкого розвитку стійкості ВІЛ до лікарських препаратів.

3. Тривалість і безперервність приймання препаратів, оскільки вони не виліковують хворого, не елімінують ВІЛ з організму, а лише пригнічують реплікацію вірусу.

4. Своєчасне призначення та вибір оптимальної за ефективністю і переносимістю схеми.

5. Терапія має бути контрольованою. Дотримання режиму лікування ≥95 % дає можливість досягти супресії вірусу у 80 % випадків.

6. Під час лікування слід враховувати можливість і бажання пацієнта це робити у суворія відповідності з призначеною схемою.

АРТ в Україні надається згідно з Клінічним протоколом антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків, затвердженого наказом МОЗ Україні від 12.07.2010 № 551 та Уніфікованим клінічним протоколом первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги дітям «ВІЛ-інфекція», затвердженим наказом МОЗ Україні від 24.02.2015 № 92.

У зв’язку з появою нових рекомендацій ВООЗ щодо початку АРТ та, відповідно до нової глобальної і регіональної стратегій UNAIDS FAST TRACK, національні показання до початку АРТ ВІЛ-інфікованим особам оновлені та регламентуються наказом МОЗ України від 22.12.2015 № 887 «Про затвердження змін до Клінічного протоколу АРТ ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків».

Організація роботи Alexander Yurchenko
Інформацію підготували Наталья Бугаенко Oksana Tsutsup

Інформація підготовлена на підставі клінічного протоколу антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції у дорослих та підлітків, затвердженого наказом МОЗ Україні від 12.07.2010 № 551 та статистичних даних

[pdf-embedder url=”https://www.legalife.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/antyretrovirusna-terapiia…-shcho-vona-robyt.pdf”]

Джерело

Please follow and like us:
error
Поширити допис