Головна > Здоров'я > EASL Рекомендації щодо лікування гепатиту С 2018

EASL Рекомендації щодо лікування гепатиту С 2018

Зараження вірусом гепатиту С (ВГС) є однією з основних причин хронічного захворювання печінки у всьому світі. Пошкодження печінки може варіюватися від мінімальних гістологічних змін до обширного фіброзу та цирозу з гепатоцелюлярною карциномою або без неї.

Близько 71 мільйона людей хронічно інфіковані по всьому світу, багато з них не знають про своє інфікування. Клінічна допомога пацієнтам з захворюванням печінки з ВГС значно прогресувала протягом останніх двох десятиліть, завдяки поглибленому розумінню патофізіології захворювання, а також через розвиток діагностичних процедур та поліпшення терапії та профілактики.

Основна мета терапії ВГС полягає в лікуванні інфекції, тобто для отримання стійкої вірусологічної відповіді (СВВ), яка визначається як невиявлення РНК ВГС через 12 тижнів (СВВ12) або 24 тижнів (СВВ24) після закінчення лікування. СВВ відповідає лікуванню ВГС-інфекції при дуже низькій ймовірності пізнього рецидиву.

СВВ зазвичай асоціюється з нормалізацією ферментів печінки та поліпшенням або зникненням некротичного запалення печінки та фіброзу у пацієнтів без цирозу. Пацієнти з розвинутим фіброзом (оцінка METAVIR F3) або цирозом печінки (F4) залишаються під загрозою небезпечних для життя ускладнень. Однак, фіброз печінки може регресувати, і ризик ускладнень, таких як печінкова недостатність та портальна гіпертензія, знижується після СВВ.

Останні дані свідчать, що ризик виникнення ГЦК та смертності, що пов’язана з печінковою патологією, значно знижується, але не нівелюється, у пацієнтів з цирозом печінки, які мають ВГС порівняно з нелікованими пацієнтами та нестаціонарними вірусологічними хворими, особливо при наявності супутніх захворювань печінки таких як метаболічний синдром, надмірне споживання алкоголю та/або інфекція вірусу гепатиту В.

ВГС також асоціюється з рядом позапечінкових проявів, а виведення вірусу знижує смертність від усіх причин. Ці рекомендації EASL щодо лікування гепатиту С призначені для допомоги лікарям та іншому медичному персоналу, пацієнтам та іншим зацікавленим особам у процесі прийняття клінічних рішень, шляхом опису поточного оптимального ведення пацієнтів з гострими та хронічними інфекціями з ВГС. Ці рекомендації стосуються терапії, що були схвалені Європейським агентством з лікарських засобів та іншими національними європейськими агенціями на момент публікації.

Рекомендації Європейської асоціації з дослідження печінки щодо лікування гепатиту С описує оптимальне ведення пацієнтів з гострими та хронічними ВГС-інфекціями в 2018 році і в подальшому.

Джерело: https://goo.gl/4r68DP

Скачати повний текст у PDF-форматі: http://bit.ly/2Nb9zZw

Please follow and like us:
error
Поширити допис