Головна > Ні дискримінації та насиллю > Києві пройшла науково-практична конференція «Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі: новели Кримінального кодексу України»

Києві пройшла науково-практична конференція «Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі: новели Кримінального кодексу України»

Сьогодні в Києві пройшла науково-практична конференція «Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі: новели Кримінального кодексу України», на якій фахівцям був представлений перший науково-практичний коментар новел Кримінального кодексу, що запроваджуються новим Законом про криміналізацію домашнього насильства.

Понад 100 представників прокуратури, судів, поліцейських, Міністерство юстиції України, Міністерство соціальної політики України обговорювали практичні питання впровадження нових норм по протидії насильства в сім’ї.

Як автор законопроекту підкреслила, що між моментом прийняття, вступу в дію закону (з 11 січня цього року) і повноцінною його дією лежить багато роботи, і ми лише на початку цього шляху.

Для того, щоб закон повною мірою запрацював, потрібно змінити ставлення всіх дотичних структур до домашнього насильства. Велика проблема полягає в тому, що на відміну від «класичного» насильства, коли можна чітко встановити факт, наслідки і покарання, домашнє насильство завжди має специфічну емоційну складову. Тому з боку правоохоронців та інших дотичних органів нерідко є нерозуміння і небажання втручатися у сімейні відносини, з’ясовувати хто правий, хто винуватий, шукати причину.

Особливо чутливою ця проблема стає у випадках, коли в епіцентрі опиняються діти: як жертви, свідки, а також кривдники. Важливо напрацювати такі механізми, щоб психологічно реабілітувати дитину. Інакше вона увійде в доросле життя зі сформованою поведінкою або жертви, або кривдника.

Разом із боротьбою з домашнім насильством як таким дуже важливими є корекційні програми для кривдників, психологічна робота з жертвами і свідками, профілактика. Адже мета – не покарання, а превенція домашнього насильства і зведення його до нульового рівня.

Дуже вдячна всім учасникам конференції, Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine і посольствам Великої Британії, Канади, Естонії за активну участь в цьому процесі.

Джерело

Please follow and like us:
error