Головна > Здоров'я > Жінкам, які живуть з наркозалежністю, часто відмовляють в наданні необхідної медичної допомоги

Жінкам, які живуть з наркозалежністю, часто відмовляють в наданні необхідної медичної допомоги

Про це свідчать результати анкетування, проведеного 2018 року фахівцями Благодійний Фонд “Надія та Довіра” з залученням регіональних лідерок Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА в рамках Проект PITCH в Україні.
Усього було опитано 97 жінок віком від 18 до 55 років, з тривалим (понад 5 років) стажем вживання психоактивних речовин.
Як показали результати анкетування, 36% опитаних стикалися з відмовою в наданні медичної допомоги в зв’язку з тим, що вживають/вживали наркотики.
Найчастіше наркозалежним жінкам не надавали медичну допомогу в лікарнях при госпіталізації, у пунктах надання першої медичної допомоги, у поліклініках за місцем проживання.
Проблеми в жінок, які живуть з наркозалежністю, виникали й під час постановки на облік у зв’язку з вагітністю та пологами. Слід зазначити, що більше половини респонденток (60%) мають дітей. Серед них тільки 14% отримували повністю задовільні медичні послуги при взятті на облік, якщо лікар знав, що пацієнтка вживає наркотичні речовини та/або має позитивний ВІЛ статус чи інфікована гепатитом С.
Ця інформація певною мірою пояснює, чому 7 % опитаних наркозалежних жінок, які мають дітей, взагалі не ставали на облік у зв’язку з вагітністю та пологами.
При цьому респондентки одностайно вказали, що ставлення у пологових будинках до жінок, які живуть з наркозалежністю, краще, ніж в жіночих консультаціях. Серед тих, у кого є досвід материнства, 38% повідомили, що отримали якісне обслуговування.
Звертає на себе увагу той факт, що 36% жінок, які живуть з наркозалежністю, зізнались, що взагалі не користуються засобами контрацепції. При цьому 28% опитаних зазначили, що робили аборт під час вживання наркотиків.
Як бачимо, стигма та дискримінація є перешкодами для отримання якісної медичної допомоги. Проблема стоїть особливо гостро в контексті епідемії ВІЛ/СНІДу та ризику передачі інфекції від матері до дитини.

Джерело

Please follow and like us:
error