Головна > Інформація для спільноти РКС щодо роботи Національної Ради з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІД > Оголошення про делегування до складу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу представників громадських організацій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року №214

Оголошення про делегування до складу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу представників громадських організацій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року №214

Міністерство охорони здоров’я України на виконання функції Секретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (далі – Національна рада) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року № 214 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 926» інформує.

Національна рада утворена та діє на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 926 «Деякі питання протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу» (далі – Постанова) з метою забезпечення міжвідомчої та міжсекторальної координації у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

13 березня 2019 року Уряд схвалив зміни до Постанови, згідно з якими передбачено уведення до складу Національної ради по одному представнику від громадських організацій,які представляють інтереси:

1. трансгендерних людей;

2. осіб, які утримуються в установах виконання покарань, звільнених від відбування покарань у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;

3. жінок, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом;

4. учасників операції Об’єднаних сил та антитерористичної операції;

5. внутрішньо переміщених осіб.

Також, до складу Національної ради увійде представник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Представники громадських організацій делегуються до складу Національної ради відповідно до вимог, які викладені у її Регламенті, а саме:

«6. Міжнародні та громадські організації зобов’язані забезпечити відкрите та прозоре обрання свого представника (в разі потреби його заступника) з числа тих організацій, які виявили бажання та взяли на себе зобов’язання щодо координації спільних заходів у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Документальне підтвердження щодо прозорого прийняття рішення про делегування повноважень представникові групи заінтересованих сторін (в разі потреби його заступнику) надається до Секретаріату Ради і повинно містити:

1. критерії відбору представника, що визначаються відповідною групою заінтересованих сторін (сектором);

2. протокол(и) засідань групи заінтересованих сторін (сектору), на яких відбувалося обрання представника та/або його заступника;

3. регламент, положення або будь-який інший статутний документ, який визначає механізм обрання та ротації представника, перевибори якого проводяться не рідше ніж 1 раз на два-три роки з можливістю переобрання кандидата на наступний термін;

4. листи або іншу кореспонденцію від групи заінтересованих сторін (сектору) щодо запиту про висунення представника та його заступника до складу Ради, оголошення результатів вибору та делегування повноважень;

5. інформацію в засобах масової інформації та/або електронні повідомлення щодо запиту про висунення і відбір представника відповідної групи заінтересованих сторін (сектору) та його заступника до складу Ради.

Враховуючи наведене, звертаємось до представників громадських організацій, які представляють інтереси зазначених вище груп населення, здійснити необхідні організаційні заходи та надати до Міністерства охорони здоров’я України пакети документів, які підтверджують делегування представників відповідних секторів до складу Національної ради відповідно до її Регламенту.

Контактна особа, представник Секретаріату Національної ради – Короєва Ірина, тел.: 066-086-50-66, koroyeva@gmail.com.

Міністерство охорони здоров’я України на виконання функції секретаріату Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу (далі – Національна рада) інформує про збір пропозицій щодо кандидатур до складу Комісії з нагляду за розробкою заявок, веденням переговорів та реалізацією Програм, які здійснюються за рахунок коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (далі – Комісія з нагляду).

Збір пропозицій розпочато на виконання рішення Національної ради від 13 грудня 2018 року та відповідно графіку ротації Комісії з нагляду, який передбачено її Положенням.

Критеріями для включення кандидата до складу Комісії з нагляду є наявність у нього експертних знань у сфері захворювань ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу, досвіду щодо управління реалізацією програм у сфері протидії епідеміям ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, у тому числі закупівля і постачання медикаментів і виробів медичного призначення; фінансове управління та контроль за використанням коштів програм.

Участь у роботі Комісії з нагляду здійснюється на громадських засадах та передбачає спільно з Національною радою реалізацію Плану нагляду, участь у виїздах на місця, аналіз планів та звітів про ефективність реалізації програм, планів управління закупівлями та постачаннями, фінансових та інших документів за програмами, що фінансуються за кошти Глобального фонду.

Комісія з нагляду готує аналітичні матеріали за результатами нагляду, рекомендації Основним реципієнтам, які представляються Національній раді.

З метою уникнення конфлікту інтересів до складу Комісії з нагляду не можуть входити представники Основних реципієнтів, суб-реципієнтів або інших третіх сторін, залучених до реалізації окремих компонентів програм, що фінансуються за рахунок коштів Глобального фонду.

Кандидатуру на посаду члена Комісії з нагляду, а також резюме та заповнену анкету (додається) просимо надсилатина електронну адресу: koroyeva@gmail.com. Контактна особа – Короєва Ірина Миколаївна, тел. +380 (66) 086-50-66.

З інформацією про наглядову діяльність Комісії з нагляду можна а також про вимоги до членів Комісії з нагляду можна ознайомитись за наступним посиланням: http://moz.gov.ua/komisija-z-nagljadu.

Джерело

Please follow and like us:
error
Поширити допис