Головна > Інформація для спільноти РКС щодо роботи Національної Ради з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІД > У Верховній Раді запрацювало міжфракційне об’єднання Парламентська платформа боротьби з туберкульозом

У Верховній Раді запрацювало міжфракційне об’єднання Парламентська платформа боротьби з туберкульозом

Об’єднуємо зусилля, щоби прискорити подолання туберкульозу в Україні. У Верховній Раді запрацювало міжфракційне об’єднання Парламентська платформа боротьби з туберкульозом.

Україна уже зробила крок до подолання інфекції. Так, минулого року у нас зареєстрували на 1 351 нових випадків туберкульозу менше, ніж у 2015.

У 2014-2016 в Україні загалом спостерігається тенденція до зниження захворюваності на туберкульоз. При цьому, у майже половині областей України показники захворюваності, навпаки, зростали. Це Вінницька, Донецька, Закарпатська, Київська, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Тернопільська та м. Київ.

Торік уперше держава виділила безпрецедентну суму в 512 млн. грн. р. для боротьби з туберкульозом, що на повністю покриває потреби в протитуберкульозних препаратах, у тому числі і від резистентного туберкульозу. Продовжуємо залучати підтримку міжнародних організацій, таких як Глобальний фонд, USAIDS, PATH і впроваджувати програми за участі Мережі ЛЖВ, Альянсу громадського здоров’я, Товариства Червоного Хреста.

Базові елементи і компоненти ліквідації туберкульозу, закладені в нову концепцію Національної програми по боротьбі з туберкульозом, включають комплексне лікування та профілактику, орієнтовані на пацієнта, інтенсифікацію новітніх досліджень, дотримання принципу безперервності, постійності всіх заходів по боротьбі з туберкульозом.
Більше на сайті МОЗ: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20171003_b.html

Please follow and like us: