Головна > Наша діяльність > “Всеукраїнська Ліга “Легалайф” вітає спільноту СП з Міжнародним Днем секс працівників!

“Всеукраїнська Ліга “Легалайф” вітає спільноту СП з Міжнародним Днем секс працівників!

Історія виникнення Міжнародного дня секс-працівників розпочалась у 1970-х роках у Франції, де на той час проституція не була під забороною, а поза законом були лише публічні будинки та сутенери. Тим не менш, поліція часто проводила рейди проти секс-працівників, що зменшувало рівень довіри до силовиків та призводило до зростання насилля над секс-працівниками, оскільки їм просто не було куди звернутись вразі якщо клієнти піднімали на них руку, адже секс-працівники знали, що не знайдуть захисту або хоча б розуміння чи співчуття збоку поліції.
У 1975 році влада розпочала розглядати зміни до законодавства, за якими до секс-працівників серед інших покарань могли би застосовуватися запобіжні заходи із позбавленням волі.
В квітні у м. Ліон почали виникати перші самоорганізації секс-працівників, та у ЗМІ почали з’являтися перші статті присвячені проблемам секс-працівників, так зокрема на телебачення розпочали запрошувати лідерку секс-працівників Уллу, але суттєвих змін не відбувалось.
Після того, як дві секс-працівниці стали жертвами вбивці, а поліції не мала бажання розслідувати ці справи. При цьому маючи підтримку влади, що проявлялась у не бажанні втручатися у ситуацію та мовчазній згоду із діями поліції.
У відповідь на це 02 червня 1975 року ліонські секс-працівники зайняли церкву Сен-Низье та із гаслами «Наші діти не бажають бачити своїх неньок у тюрмі», розпочали бастувати з метою залучитись публічною увагою до нелюдяних умов своєї праці та бездіяльності поліцейських. Вони вимагали прийнятних умов праці та закликали боротися зі стигматизацією секс-працівників та припинити домагання з боку поліцейських.
Цей рух підтримали працівники й інших міст Франції, зокрема церкви були зайняті у Парижі, Марселі, Греноблі, Сент-Етьєні та Монпелье. Також секс-працівників підтримало населення, яке приносило їм одяг та їжу.
Ці заходи призвели до масової реакції французьких ЗМІ, де усі шпальти провідних видань були присвячені цій події, та навіть були згадки у міжнародній пресі. І це в той час коли до впровадження інтернету залишалось ще багато років.
Та не дивлячись на це влада відмовилась від будь-якої форми перемовин. Міністр внутрішніх справ звинуватив секс-працівниць у маніпулюванні та захисті сутенерів, в той же час міністр по правам жінок звинуватив лідерку секс-працівників Уллу у повній некомпетентності в галузі прав людини. І вже вранці 10-го червня поліцейські жорстоко вигнали секс-працівників із займаних ними церков.
Почитаю з 1976 року в цей день відзначають “Міжнародних день секс-працівників”

Please follow and like us: