Головна > Наша діяльність > Cемінар для співробітників у приміщенні Управління Патрульної поліції у Миколаївській області Департаменту патрульної поліції (УПП)

Cемінар для співробітників у приміщенні Управління Патрульної поліції у Миколаївській області Департаменту патрульної поліції (УПП)

23 червня 2018 року БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф» спільно з ММБФ Юнітус за підтримки Альянс громадського здоров’я (Alliance for Public Health) провели семінар для співробітників у приміщенні Управління Патрульної поліції у Миколаївській області Департаменту патрульної поліції (УПП), що знаходиться за адресою вул. Новозаводська, 1б. Також до участі у семінарі долучився Головний спеціаліст Управління забезпечення прав людини Національної поліції України Синьов Олександр Володимирович.

Під час семінару обговорили питання дотримання Прав людини по відношенню до ключових уразливих до ВІЛ/СНІДу груп населення, зокрема секс працівників та людей, що живуть з наркотиками під час виконання службових обов’язків співробітниками УПП ГУНП у Миколаївській області.

Семінар проходив дуже жваво і живо. Учасники постійно цікавились, та приймали участь у обговоренні тем заняття, наводячи приклади типових ситуацій, що виникають під час виконання ними службових обов’язків, задаючи влучні запитання пов’язані із правами людини та приймаючи активну участі у виникаючих дискусіях. Так протягом семінару, співробітники УПП в Миколаївській області дізналися хто є представниками ключових уразливих до ВІЛ/СНІДу груп населення (УГ) та покращили свої знання про можливі шляхи передачі ВІЛ-інфекції, ТБ, вірусних гепатитів В та С, й засвоїли правила особистої безпеки, яких слід дотримуватися аби уникнути/знизити ризику інфікування, а також дії які слід виконати вразі виникнення ситуації, в ході якої мало місце виникнення потенційного ризику інфікування.

Розглянули механізми та гарантії з боку держави у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні, склад та завдання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, зокрема діяльність представника громадських організацій, які представляють інтереси осіб, які надають сексуальні послуги за винагороду.

Окрім цього повідомлено присутніх про програми «Зменшення шкоди» їх принципи та цілі, повідомивши поліцейських про перелік установ в м. Миколаїв та Миколаївській області куди можливо звернутися аби пройти тестування на ВІЛ, та куди переадресовувати представників УГ для отримання ними послуг. Зосередили увагу на програмі ЗПТ та детально розповіли про перелік нормативно-правових актів якими регулюються програми ЗПТ в Україні, особливу увагу приділили переліку документів, які повинен мати при собі учасник програми ЗТ, або особа, яка здійснює за ним догляд та отримує препарати за рецептурною формою (на руки).

Також пояснили чому взаємодія представників Національної поліції з НДО, які реалізують програмами профілактики соціально-небезпечних захворювань, є важливим фактором на шляху покращення доступу УГ до програм «Зменшення шкоди».

Таким чином, під час проведення понад 50 співробітників УУП у Миколаївській області отримали нові знання із таких питань:
1. Програми «Зменшення шкоди», що реалізуються у м. Миколаїв та Миколаївській області;
2. Особиста безпека працівників Національної поліції при виконанні службових обов’язків та взаємодії з представниками уразливих до ВІЛ/СНІДу групп населення;
3. Дотримання прав людини під час роботи поліції із представниками УГ, зокрема СП, ЛЖН, ЛЖВ;
4. Важливість взаємодії представників Національної поліції з НДО, що реалізують програми профілактики соціально-небезпечних захворювань,з метою покращення доступу уразливих груп до цих програм.
Наприкінці семінару усі учасники отримали сертифікати про проходження навчання. Також для всіх присутніх було проведено до тестову консультацію та усі поліцейські, що виявили бажання пройти експрес тестування на ВІЛ дізналися про свій ВІЛ – статус. Таких виявилось 29 осіб.

 

https://www.facebook.com/AllUkrainianLeagueLegaLife/videos/415278542287810/

Please follow and like us:
error
Поширити допис