Головна > Новини > У Києві відбулася інтерактивна зустріч щодо виконання рішень суду

У Києві відбулася інтерактивна зустріч щодо виконання рішень суду

30 липня у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулась інтерактивна бесіда щодо механізму виконання рішення суду та нововведень в законодавстві щодо посилення відповідальності неплатників аліментів. Це – інформаційна акція із циклу заходів «Я МАЮ ПРАВО на виконання рішення суду!», що проводиться Міністерством юстиції по всій країні.

Очільник столичної юстиції Станіслав Куценко зауважив, що з початку 2018 року завдяки діям Закону 7277 #ЧужихДітейНеБуває щодо посилення відповідальності злісних неплатників аліментів, державні виконавці Мін’юсту стягнули 2,1 мільярди гривень аліментів, з них – 872 мільйони гривень завдяки застосуванню встановлених Законом обмежень. Важливою складовою виконання рішень суду є відкритий Реєстр боржників та оприлюднений список боржників зі сплати аліментів. Висвітлення імен неплатників покликане стимулювати злісних боржників не залишати своїх дітей без законних виплат.

Наступним кроком у захисті прав дітей стало прийняття другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває:

  • Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми».
  • Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України»
  • Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання»

Законами передбачено заступні зміни:

– Матеріальна допомога в розмірі прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

– Право на відпустку без збереження заробітної плати для того з батьків, хто доглядає за важкохворою дитиною.

– Зарахування до трудового стажу періоду, протягом якого один з батьків доглядав за важкохворою дитиною, не маючи можливості працювати.

– Податкова знижка на дошкільну, позашкільну і загальну середню освіту у вітчизняних навчальних закладах.

– Родині залишається більше коштів на розвиток дитини.

– Скасовується дискримінація дітей, чий батько – іноземець: відміняється оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів.

– Запроваджуються штрафи для аліментників від 20% до 50% від суми накопиченого боргу.

– Запуск автоматизованого арешту коштів аліментників.

– Позбавлення посад чиновників-аліментників із заборгованістю понад 12 місяців.

– Притягуються до кримінальної відповідальності особи, які ухиляються від суспільно корисних робіт.

– Дозволяється виїзд за кордон дітям строком до 1 місяця без дозволу батька або матері-аліментника.

Фахівці органів юстиції та Другого київського центру з надання безоплатної правової допомоги пояснили, хто такий стягувач, які кроки зробити, щоб виконати судове рішення, які дані повинен містити виконавчий документ та як отримати присуджені кошти. По закінченню лекції всі бажаючі мали змогу отримати правові консультації від державних виконавців столиці та представників Другого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Найбільше громадян цікавили питання визнання батьківства у суді та призначення виплати аліментів у примусовому порядку, протидії домашньому насильству та процедури визначення місця проживання дитини.

Джерело

Please follow and like us:
error
Поширити допис