Головна > Новини > Імуноглобулін М VS вірус ВІЛ

Імуноглобулін М VS вірус ВІЛ

«Забутий» імуноглобулін ефективно захистив від ВІЛ
House M.D.July 27, 2018

Смертельно небезпечні захворювання найчастіше вимагають розробки нових серйозних методів лікування. Однак, «нове – це добре забуте старе». Наприклад, не так давно група дослідників з Техаського інституту біомедичних досліджень виявила досить ефективний препарат для захисту від ВІЛ. До того ж, цим препаратом виявився давно «забутий» клас імуноглобулінів.

Як повідомляють наші колеги з видання EurekAlert, відмінними захисними властивостями володіє імуноглобулін класу М – Immunoglobulin M, або, якщо простіше, IgM. Він, по суті, є «першою лінією оборони» нашого організму. У відповідь на інфікування, імуноглобулін М розпізнає чужорідний агент, чия структура відрізняється від «своєї». Потім він прикріплюється до чужорідного агента і подає сигнал захисним клітинам імунітету. Вони, в свою чергу, зустрічаючи такий об’єкт, позначений імуноглобуліном, знищують антиген.

Раніше вважалося, що дія IgM нетривала і він «не встигає» подати сигнал імунній системі. Тому дослідження в цьому напрямку припинилися. Однак, вчені з Техаського інституту біомедичних досліджень розробили новий препарат на основі IgM, який був випробуваний на лабораторних тваринах. Слизову (піхви, прямої кишки) тварин обробили препаратом, після чого протягом 30 хвилин їм ввели вірус імунодефіциту людини. Через 3 місяці було проведено контрольний аналіз і встановлено, що четверо з шести тварин виявилися ВІЛ-негативними. Тобто, вони не заразилися. За словами одного з авторів роботи Рута Рупрехта:

«Наше дослідження вперше виявило захисний потенціал IgМ проти ВІЛ. IgM має в п’ять разів вищу здатність до захисту від вірусу в порівнянні зі стандартною формою антитіл, IgG, що відкриває широкий простір для дослідження і створення нових препаратів. »
Дані результати дають надію на те, що вже найближчим часом людство все ж таки дізнається про вакцину проти ВІЛ!

Матеріал: Valeria Orlenko

Джерело

Please follow and like us: