Головна > Здоров'я > PrEP для жінок секс-працівників

PrEP для жінок секс-працівників

PrEP для жінок секс-працівників: неупереджене ставлення та участь громадськості є ключем до успіху

Декілька досліджень, що були представленні на 22-й Міжнародній конференції з проблем СНІДу (СНІД 2018) у Амстердамі, детально описали дуже різні підходи до впровадження нових методів профілактики ВІЛ-інфекції (PrEP) для жінок секс-бізнесу (ЖКС) в рамках комбінованої профілактики ВІЛ-інфекції.
Дослідження варіюються від інноваційного дослідження, проведеного спільно з PrEP серед ЖКС, у двох місце перебуваннях в Індії, які досягли дуже високих показників дотримання, до дослідження в клініках у Сенегалі, країні, яка дозволяє жінкам реєструватися як працівники секс-бізнесу. Також було докладніше про впровадження PrEP серед ЖКС у Південній Африці, де спільнота РКС була першою обраною для національної програми PrEP серед населенням ( див. Цей звіт для більш детальної інформації).

Індійське дослідження,
проведене разом зі спільнотою Індії
Д-р Сушена Реза-Пол з Університету Манітоби в Канаді представила дослідницький проект з впровадження PrEP, який було розроблено, та виконано двома організаціями ЖКС, які базуються в м.Колката та м.Майсур, Індія, за фінансування Фонду Білла і Мелінди Гейтс, а також за підтримки ВОЗ.
Дві організації:
Комітет Durbar Mahila Samanwaya (DMSC – “Жінки сильніші разом”) – який обслуговує ЖКС, що в основному працюють в борделях, в Західній Бенгалії. Організовано в 1995 році, зараз у налічує понад 60 000 членів. Крім того, працюючи над вирішенням численних соціальних негараздів, з якими стикаються робітники секс-бізнесу, у ньому працюють 49 медичних клінік із понад 500 співробітниками (80% – працівники секс-бізнесу). Він також керує найбільшим кооперативним банком для працівників секс-бізнесу в Азії, освітніми центрами, дитячими гуртожитками та іншими проектами та визнається як модель протидії ВІЛ в усьому світі.
Ashodaya (“Ранок надії”) була створена в 2005 році в Майсурі на півдні Індії та має 8000 членів всіх гендерів, які працюють головним чином у будинках та на вулиці. Проводить програму охорони здоров’я, громадську базу та установи соціального захисту та має власну академію, яка проводить дослідження на місцях та постійно підвищує свої потенційні можливості.
Основний етап дослідження з PREP тривав 16 місяців у 2016 та 2017 роках для учасників навчання, які продовжують до теперішнього часу.
Ці дві організації були задіяні на всіх етапах проведення дослідження PrEP та мали максимальну фінансову відповідальність, хоча розрахунки проекту були проведені консультативним персоналом. Організації вибрали університет Манітоби як свого академічного партнера. Працівники проекту ЖКС брали участь у всіх аспектах впровадження PrEP, включаючи освіту, підвищення обізнаності та підтримку громад щодо PrEP та використання презервативів. Вони забезпечили пропаганду та створили індивідуальні плани щодо доставки препаратів для членів, які приєдналися до дослідження.
Рівень прихильності та утримання були дуже високими:
97% із 1369 жінок, які були залучені в дослідження. З них 1325 жінок, 93,5% закінчили 16 місяців спостереження та 73% залишилися на PrEP після липня 2018 року.
Середній вік учасників становив 35 років, в діапазоні від 18 до 48 років. Тільки 41% мали освіту; 86% мали регулярного партнера, а у більшості були діти. Майже всі брали контрацепцію. Вони працювали в секс-бізнесі в середньому шість років.
За час проекту не було зареєстровано жодного випадку ВІЛ-інфекції, що контрастує з 1,3% тестування ВІЛ-позитивних при скринінгу на початку. 30 діагнозів ІПСШ були встановлені під час скринінгу, і 8 випадків ІПСШ виявили під час дослідження разом з трьома вагітностями.
Як свідчать ці порівняно низькі показники ІПСШ, використання презервативів було дуже високим серед учасників. Презерватив практично завжди використовували із випадковими клієнтами (презервативи використовувалися під час 98% статевих актів), а часто з постійними клієнтами (від 87% до 95%), однак третина учасників не використовували презервативи з партнером.
Прихильність була на високому рівні та фактично збільшувалось під час дослідження: у 80% учасників рівень тенофовіру в крові показав захист (понад 40 нг / мл) на 3 місяці та 90,5% на 6 місяців.
Це підтверджує заяви деяких організацій ЖКС, що багатьом ЖКС, які підтримують високий рівень використання презервативів, можуть не знадобитися PrEP. Проте, це не підтверджує ідею, що надання PrEP ЖКС може послабити їхнє використання презервативів.
Навіть якщо використання презервативів учасниками дослідження було досить високим, щоб забезпечити достатній захист від ВІЛ, учасники підтвердили психологічні переваги PrEP. Так на початку дослідження учасники в 3,7 рази частіше відчували, що мають високий ризик інфікування ВІЛ, ніж в момент завершення дослідження.
Проведення цього дослідження призвело до постійного зросту попиту на PrEP серед членів DMSC та Ashodaya виникла нагальна проблема забезпечити необхідну кількість препарату , що стали однією зі складних завдань програми в подальшому.
Д-р Реза-Пол додала, що успіх дослідження показав, наскільки важливим було “стояти перед суспільством для того, щоб вони могли досягти успіху, а не осуджувати”.

Сенегал

За даними ЮНЕЙДС, Сенегал в Західній Африці підтримує низьку поширеність ВІЛ у загальному населенні менш ніж на 1% та проводить ефективну просвітницьку програму профілактики ВІЛ-інфекції. Секс-робота легальна і регулюється в державою, ЖКС можуть реєструватися щомісяця на візити до ВІЛ / ІПСШ в клініках Міністерства охорони здоров’я. Однак поширеність ВІЛ серед ЖКС становить 30%.
Протягом року демонстраційний проект PrEP був реалізований у чотирьох клініках Міністерства охорони здоров’я у столиці Дакар. У проекті прийняли участь як зареєстровані, так і незареєстровані працівники секс-бізнесу (трохи більше третини незареєстровані).
Там було 267 учасників, середній вік 38 (діапазон: 18-57) та 10% – до 24 років. Як і в індійському проекті, жінки мали дуже низький рівень освіти, 41% – ніколи не відвідували школу. Сімдесят один відсоток учасників описують себе як самотні або розлучені.
Прихильність була досить добре, з двома третинами учасників, які залишилися в дослідженні протягом року. Як тільки були вилучені причини припинення, такі як смерть, вагітність, серйозні травми чи виїзд із району, прихильність становила 75%. Як і в багатьох інших дослідженнях, вік був запорукою хорошого рівня прихильності: жінки старші 45 років в дослідженні залишалися в 3,9 рази частіше в порівнянні з жінками віком до 25 років.
Прихільність (100% доз) спочатку була на рівні 80%, але швидко знизився до 50% у перші пару місяців;потім він злегка піднявся і залишився на рівні 60% для решти досліджень. Проте, як зазначила ведуча Муса Сарр, учасники повідомили, що, незважаючи на те, що їм рекомендується приймати PrEP щодня, вони прагнули приймати його лише під час можливості виникнення підстав для небезпечної поведінки. “Просто забули” або “Занадто зайняті іншими речами” були першими двома причинами невідповідності, але у 14% випадків учасники вичерпали таблетки в певний момент.
Істотно, що серед цієї групи людей з високим рівнем ризику протягом періоду дослідження не було випадків інфікування ВІЛ-інфекції.
Групове та індивідуальне консультування (що цілком оцінювалося жінками) показало, що страх засудження та стигматизації, так і його наслідки перешкоджали прийняттю PrEP: як стимул надавали групове консультування, підтримку однолітків та надання безкоштовного лікування ІПСШ. Клініки також зіткнулися з труднощами, особливо з точки зору відповідності персоналу вимогам та координації між професіоналами та колегами-вихователями. Тим не менш, Міністерство охорони здоров’я розмовляє з ключовими представниками населення про розповсюдження програми на інші клініки та групи, такі як ЧСЧ та серодискордантними парами, і наступного разу захоче залучити до роботи молодих вихователів.

Південна Африка

У Південній Африці ЖКС були першою ключовою спільнотою, обраною для національної програми розгортання PrEP. З червня 2016 року PrEP було запроваджено в клініках та мобільних центрах охорони здоров’я.
До травня 2018 року 4109 ЖКС розпочали прийом PrEP, що на 1880 осіб перевищило індикатор, який було передбачено у стратегічному плані PrEP в Південній Африці. Тим не менш, це становить лише 13% з тих, кому пропонували взяти участь у дослідженні PrEP, що в той же час становить 66% з тих, хто тестувався у клініці на ВІЛ та отримав негативний результат тесту. Це значно нижче, ніж 54% вживання препарату серед ЧСЧ, які були запропоновані PrEP на другому етапі національної програми, починаючи з червня 2017 року. Поступове використання PrEP із часом збільшиться з 9% у 2016 році до 15% у 2018 році.
Фасилітатори PrEP враховували сприйняття ризикової поведінки (жінки, які відчували високий ризик, мали високий рівень прихильності), гнучкість в годинах роботи місць видачі препарату , легкий доступ (поширення в мобільних клініках було вищим, ніж у фіксованих клініках) та навчальні програми, що проводились за участю однолітків, що призвело до створення попиту та постійного його збільшення.
Йоган Піллей, міністерство охорони здоров’я Південної Африки, сказала на конференції:
“Неосудливе, не стигматичне ставлення працівників клініки є критичним, особливо для підлітків та молоді”.

Джерело