Головна > Новини > Зупинимо туберкульоз разом!

Зупинимо туберкульоз разом!

Щодо громадської ініціативи із розгляду Верховною Радою України проекту Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки»

Медичній громадськості,
інститутам громадянського суспільства,
засобам масової інформації,
заінтересованим сторонам

Шановні колеги!
Україна потерпає від туберкульозу! Так, розрахункова захворюваність на ТБ у 2016 р. становила 87 на 100 тис. населення, проте, за статистичними даними, захворюваність на ТБ становить 67,6 на 100 тис. населення. Таким чином, в Україні щороку своєчасно не виявляють приблизно 22,5 % випадків захворювання, що забезпечує його подальше поширення серед населення.

Поточний показник поширеності ТБ у становить 82,1 на 100 тис. населення, що майже у три рази перевищує показник цільових завдань, визначених глобальним планом дій «Зупинити ТБ». З 2014 р. Україна вперше ввійшла до п’ятірки країн світу з найвищим показником мультирезистентного ТБ. Щодня від туберкульозу в Україні помирають 11 наших співвітчизників!

Кабінетом Міністрів України 27 грудня 2018 року був погоджений розроблений МОЗ України проект Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки», який далі має бути внесений на розгляд і затвердження Верховною Радою України.

З моменту закінчення дії у 2016 році попередньої Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012 – 2016 роки, Міністерство охорони здоров’я не спромоглося протягом майже двох років вчасно розробити для України чергову Програму протидії туберкульозу. Таким чином, Україна останні два роки вимушена жити без державного дороговказу у боротьбі із туберкульозом. Як наслідок, регіони України позбавлені національного керівництва у вигляді Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз. Більше того – текст та зміст програми впродовж останнього часу неодноразово змінювалися, а отже багато важливих положень, висловлених неурядовими експертами, в остаточному варіанті програми не були враховані .

Врахування думки широкого загалу медичної громадськості, інститутів громадянського суспільства, всіх заінтересованих сторін представляється надзвичайно важливим для остаточного визначення наступного циклу боротьби із туберкульозом, що здатний ефективно вплинути на епідемію туберкульозу в Україні.
Звертаємося до Вас з проханням надати свої фахові пропозиції з цього питання, які будуть опрацьовані, узагальнені та надані до Верховної Ради України для подальшого використання в роботі над проектом Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2021 роки». Необхідні для ознайомлення базові документи ми надаємо у додатку.

Будемо вдячні за співпрацю!
Надсилати ваші пропозиції просимо до 20 січня на електронну адресу stoptb@ukr.net або поштою: 03110, Київ-110, А/С 101

Коаліція організацій «Зупинимо туберкульоз разом»
БО «Українці проти туберкульозу»
ГО Міжнародна журналістська асоціація «Здоров’я без кордонів»
ГО Всеукраїнська асоціація людей, які перехворіли на туберкульоз «Сильніші за ТБ»


Джерело

Please follow and like us:
error