Головна > Наша діяльність > Ліга Легалайф провела інформаційно-освітне заняття для особистого складу Державної установи “Бориспільська ВК -119” Міністерства юстиції України

Ліга Легалайф провела інформаційно-освітне заняття для особистого складу Державної установи “Бориспільська ВК -119” Міністерства юстиції України

Юлия Дорохова Лига Легалайф

Як відомо з офіційної статистики ДУ «ЦЕНТР ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ», за 2018й рік зареєстровано більше 18 тисяч НОВИХ випадків інфікування ВІЛ/СНІДом. Майже в 12 тисячах з них, як найбільш імовірний шлях інфікування визначено статевий шлях. Окрім цього було офіційно зареєстровано більше 1000 випадків контакту з кров’ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ВІЛ., 265 з яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків. Про реальну кількість аварійних ситуацій контакту із джерелом інфікування під час виконання професійних обов’язків, що залишилися без «паперового сліду» через небажання працівників обтяжувати себе проходженням обстежень, можна лише здогадуватись. За таких обставин за весь період існування офіційної статистики з 1987 року по 01.01.2019 зареєстровано 3! випадки інфікування ВІЛ під час виконання службових обов’язків:
• медсестра у 1990му м. Київ;
• хірург у 2004му м. Хмельницький;
• медсестра у 2005му м. Одеса.

Нажаль, на сьогодні, особи які наражаються на ризик інфікування ВІЛ під час виконання своїх службових обов’язків законодавчо не визначені, як група населення, що має підвищений ризик щодо інфікування ВІЛ. Таким чином зазначена група населення випадає з фокусу профілактичних програм протидії ВІЛ та не потрапляють у сферу діяльності переважної кількості громадських організацій, що реалізують програми профілактики.

22 січня з метою профілактики випадків інфікування ВІЛ під час виконання службових обов’язків активістами «Всеукраїнська Ліга «Легалайф» спільно з адміністрацією Державна установа “Бориспільська ВК -119” Міністерства юстиції України організували інформаційно-освітне заняття для особистого складу Державної установи “Бориспільська ВК -119” Міністерства юстиції України.
В ході профілактичної роботи всіх присутніх на занятті було проінформовано про можливі шляхи зараження ВІЛ/СНІДом, правила особистої безпеки, яких слід не уклінно дотримуватись під час виконання службових обов’язків, аби уникнути імовірності інфікування ВІЛ/СНІДом та іншими соціально – небезпечними хворобами.

Також всі учасники заняття дізналися відповіді на усі питання що стосуються до та пост контактної профілактики ВІЛ-інфекції, а також програми “зменшення шкоди” і чому важливо співпрацювати із НУО за для подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Україні. надали.

По завершенні для усіх присутніх було проведено до тестову консультацію, та усі співробітники ДУ “Бориспільська ВК -119”, що виявили бажання пройти експрес тестування на ВІЛ із використанням імунохроматографічних тестів для якісного виявлення всіх ізотопів антитіл (IgG, IgM, IgA) до ВІЛ типу I і типу II в сироватці, плазмі або цільній крові людини, дізналися про свій ВІЛ – статус.

Особливу подяку за сприяння у проведенні заходу висловлюємо Александр Савченко.

Юлия Дорохова Лига Легалайф
Юлия Дорохова Лига Легалайф
Please follow and like us:
error