Головна > Наша діяльність > Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, 21 березня 2019 року в будівлі Верховної Ради України відбувся Круглий стіл, який було організовано Парламентською платформою боротьби з туберкульозом за підтримки партнерів. Метою цього заходу стало максимальне об’єднання зусиль для остаточного погодження та прийняття законопроекту № 9467 «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018–2021 роки».
Участь у заході прийняли усі зацікавлені сторони :
народні депутати, керівники профільних урядових органів, представники громадських та благодійних організацій, зокрема представник БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф».

Засідання відкрив народний депутат України, Голова міжфракційного депутатського об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом» – Сергій Кіраль.
Під час свого виступу він ознайомив усіх присутніх із проблемою туберкульозу в Україні та навів дані офіційної статистики, що лишається дуже сумною по відношенню до громадян України.
Наступним виступив Голова парламентської фракції партії «Блок Петра Порошенка» – Артур Герасимов. В ході своєї промови він запевнив усіх присутніх в тому, що на сьогодні кожен депутат у Верховній Раді України має політичну волю для подолання проблеми туберкульозу в Україні та закликав підтримати Загальнодержавну цільову соціальну програму протидії захворюванню на туберкульоз.
Під час засідання з промовою також виступив представник Європейського бюро ВООЗ Огтай Гозалов. Він зазначив, що в Україні докладається багато зусиль і владою, і громадянським суспільством для подолання цієї хвороби. Водночас, за його словами, «незважаючи на успіхи останніх років, ми повинні розуміти, що це захворювання, яке стосується кожного і в боротьбі з ним має брати участь все суспільство. Зараз є реальний шанс, щоб за 5-7 років туберкульоз пішов в історію і в Європі, і в Україні. Для цього є достатньо фінансів і політичної волі», – сказав О.Гозалов.
В ході зустрічі учасники розповіли, що навіть у відносно благополучному за даними статистики західному регіоні України, стан протитуберкульозних диспансерів наводить жах та має усі атрибути аби стати архітектурними пам’ятками часів Австро-Угорської імперії.
З огляду на вище вказане усі учасники заходу погодилися з необхідності об’єднання зусиль заради отримання народом України нової програми протидії захворюванню на туберкульоз.
Детальніше ознайомитися і переглянути на відео виступи що мали місце в ході заходу можно за посиланням:

А сьогодні, станом на березень 2019 року, в країні щодня від туберкульозу помирає понад 10 осіб (за даними ЦГЗ 3700 осіб померло у 2018 році). Україна посідає 2 місці в Європі за абсолютною кількість хворих на ТБ та входить до топ 5 країн з найбільшим числом виявлених випадків мультирезистентного туберкульозу у світі. По при це Україна 3й! рік поспіль живе без чинної Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз.Також за оціночними даними ВООЗ понад 20% нових випадків та рецидивів захворювання на туберкульоз в Україні залишаються не виявленими та призводить до збільшення випадків форм із множинною та широкою лікарською стійкістю.
При цьому, виходячи з офіційної статистики відповідних державних органів, щорічно, починаючи з 2007го року, фіксується зменшення нових випадків та рецидивів захворювання на туберкульоз…так у 2016 році зафіксовано 28800 випадків, на 5,5% менше зафіксовано випадків у 2017 році – 27121 та 26321 у 2018 році, що на 2,5 % менше ніж у 2017 році. Чи є цей факт наслідком плідної роботи МОЗ та неурядових організацій, або наслідком прогалин у діагностиці – стане зрозуміло лише з часом, якого в нас не має. Тож #Настав_час зупинити туберкульоз разом!

Джерело

Please follow and like us:
error
Поширити допис