Головна > ЗМІ про актуальне > Франківські повії виступають за відміну покарання за проституцію

Франківські повії виступають за відміну покарання за проституцію

Проституція — проблема, на яку в Україні зазвичай заплющують очі. Говорити вголос про повій соромно та непопулярно. Втім, останнім часом самі секс-робітниці почали заявляти про свої права.

Соціальний працівник благодійного фонду «Реабілітаційний центр наркозалежних Захід Шанс» Юлія Князюк розповідає Бліц-Інфо, що працює із секс-працівниками вже декілька років. Окрім тестування на ВІЛ/СНІД Князюк розповідає дівчатам про їхні права.

Минулого року Юлія разом з дівчатами легкої поведінки з Франківська взяла участь у марші секс-працівників під Кабміном. Разом з повіями, вона відстоювала їхні права та закликала скасовувати покарання за секс-роботу.

За її словами, українська спільнота секс-працівників виступає за декриміналізацію проституції, тобто – відміну караючих законів щодо секс-роботи. А ще за подолання стигми та дискримінації щодо секс-працівників, за рівні права для кожного громадянина-громадянки.

На думку Юлії, відміна покарання – це вихід для секс-працівників з ситуації, яка склалася. 

Аби привернути увагу громадськості та влади, захищати свої права, вирішувати проблеми – секс-працівники об’єднуються в спільноту, проводять різноманітні зустрічі, акції та марші.

«Секс робота – це свідомий вибір повнолітньої людини, яка немає нічого спільного з торгівлею людьми. Я вважаю, що наша країна готова до процесу декриміналізації проституції, і надіюсь, що найближчим часом вона відбудеться. Після цього секс-працівники зможуть почуватися в повній безпеці», – зауважує Юлія Князюк.

24-річна Яна Павлівна (під таким іменем її знають клієнти, – ред.) в секс-індустрії працює близько року. До Франківська спеціально для цього приїхала із Чернівців. У сферу інтим-послуг потрапила за власним бажанням, бо зрозуміла, що любить найбільше тільки дві речі – секс і гроші.

Дівчина зауважує, що відноситься до легалізації проституції позитивно, каже, що готова офіційно платити податки за свою роботу. Втім вважає,  що наразі – це не на часі.

«Цього просто зараз не допустять. Як казав один депутат, якщо повії офіційно покажуть скільки заробляють, то грошей буде більше, аніж в Укрзалізниці. Я думаю, що ми ще не готові до легалізації, бо тоді у нас кожна друга пішла б в цю роботу», – вважає Яна.

Начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області Юрій Довган зазначає, що правоохоронці завжди виконують закон, яким би він не був.

«Ми тільки виконавча влада. У нас розкладено на поличках все, що ми маємо робити. Зокрема, робота з виявлення та фіксації осіб, які надають сексуальні послуги за гроші проводиться в рамках кримінальних проваджень та оперативно-розшукових справ. Втім, зараз наш пріоритет – кримінальні злочини. Та й не вистачає працівників, адже у штаті п’ять людей. З них тільки одна людина відповідає за злочини суспільної моралі», – пояснює правоохоронець.

За словами Юрія Довгана, минулого року на Прикарпатті було найбільше навантаження на одного працівника в Україні за кількістю злочинів у сфері суспільної моралі.

«Займатись ще складанням адмінпротоколів інколи просто немає часу. Все ж, ми інколи їх складаємо. Але є й громадський блок. Наприклад, дільничих інспекторів та патрульних, які займаються адмінпрактикою, є сотні. Думаю, що вони б також мали складати протокол, а не проїхати повз коли бачать, як біля дороги стоїть «мадам», а з нею розмовляють далекобійники і так далі», – впевнений Довган.

Мовою цифр

Минулого року відділом боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ НП в Івано-Франківській області за злочини проти моральності оголошено про підозру та до кримінальної відповідальності притягнено 10 осіб за вчинення 116 злочинів. З них за ст. 303 ч.2 ККУ (Проституція або примушування чи втягнення до заняття проституцією) – 17, ст.302 ч.2 ККУ (Створення або утримання місць розпусти і звідництво) – 4, ст.301 ч.3-5 ККУ (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) – 95.

Відносно дев’ятьох осіб кримінальні провадження направлено до суду, ще одна особа оголошена в розшук.

Цього року у правоохоронців вже є 3 кримінальних проваджень, з них 2 за ст.303 ч.2 ККУ, 1 – за ч.3 ст.301 ККУ. На даний час особам про підозру по цим кримінальним провадженням не оголошено.

Джерело

Please follow and like us:
error
Поширити допис