В Україні запроваджується інститут кримінальних проступків

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», прийнятий Верховною Радою України 22 листопада 2018 року.

Відповідно до Закону, кримінальним проступком вважається діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Водночас, Законом внесені зміни до понад сімдесяти статей Кримінального кодексу в частині збільшення покарань у вигляді штрафу. Зокрема, змінами до статей 137, 142, 143, 145, 150-1, 152, 153, 158-1, 161, 164, 165, 167, 168, 175, 178, 179, 180 та інших, покарання у вигляді штрафу збільшено від діючого на сьогодні розміру до розміру від 1 тисячі до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, Законом також внесені зміни до статті 12 Кримінального кодексу України в частині класифікації злочинів за ступенем тяжкості, а саме – злочини поділятимуться на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі.

Змінами до Кримінального процесуального кодексу передбачено введення посади дізнавача — службової особи підрозділу дізнання органу Національної поліції, органу безпеки, органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, органу Державного бюро розслідувань, у випадках, установлених цим Кодексом, уповноваженої особи іншого підрозділу зазначених органів, які уповноважені в межах компетенції, передбаченої Кодексом, здійснювати досудове розслідування кримінальних проступків.

Права та обов’язки дізнавача визначаються новою статтею 40-1 КПКУ, відповідно до якої дізнавач при здійсненні дізнання наділяється повноваженнями слідчого.

Закон набуває чинності 1 січня 2020 року.

Джерело

Please follow and like us:
error
Поширити допис