Головна > Новини > Рахункова палата виявила мільйонні збитки на закупівлях ліків

Рахункова палата виявила мільйонні збитки на закупівлях ліків

Рахункова палата України вбачає ознаки кримінальних злочинів, що призвели до мільйонних збитків внаслідок порушення умов договорів на закупівлю ліків через міжнародні організації, які проводилися МОЗ України.

За результатами аудиту Міністерства охорони здоров’я України виявлено чисельні порушення. Рахункова палата заявляє: всі ці факти мають бути перевірені правоохоронними органами, фактам мають дати правову оцінку.

Зокрема, було виявлено, що за період 2017-2018 років МОЗ витратило 11,9 млрд. гривень на закупівлі ліків та медичних засобів за допомогою міжнародних організацій, але не забезпечило своєчасний доступ до них всіх пацієнтів.

В Рахунковій палаті запевняють, що міністерство не організувало пропорційного розподілення виділених коштів із держбюджету на потреби пацієнтів, через що фактичний рівень покриття потреб у ліках та медзасобах в 2018 році залишився на рівні 2017 року.

«Безгосподарність та відсутність належного контролю зі сторони МОЗ призвела до порушення умов договорів, що були укладені з міжнародними організаціями»,  – йдеться в повідомленні.

Також згадується про «порушення та управлінські прорахунки МОЗу при використанні лікарських засобів, вакцин та медичних виробів, що були придбані за кошти держбюджету 2016-2017 років».

Зокрема, міністерство прийняло від міжнародної організації ліки для онкохворих та дітей, що хворіють на хронічні вірусні гепатити,  на суму 59,7 млн. гривень, але терміни придатності виявилися меншими , ніж зазначено в угодах.

Також МОЗ не отримав від організації підтвердження готовності замінити такі  ліки у разі , якщо їх не встигнуть використати  до закінчення терміну придатності.

В Палаті зазначають, що такі вимоги навіть не були прописані в угодах на постачання ліків, що їх укладав МОЗ.

«В результаті цього сьогодні створено ризики нанесення шкоди державі внаслідок втрати вказаних лікарських засобів і медичних засобів, котрі не будуть використані через збігання їх терміну придатності» – заявляють у Рахунковій палаті.

Через закінчення терміну придатності не використано ліків на 6,75 млн. гривень. З них утилізовано ліків майже на 1 млн. гривень.

«Зазначені факти мають ознаки кримінальних правопорушень, вони повинні  отримати правову оцінку правоохоронних органів»,  – зазначено у повідомленні.

Також аудитори вважають недоцільними закупівлі ліків (off-label) на 47 млн. гривень. В МОЗ пояснили, що такі ліки використовують у випадках дуже рідкісних форм пухлин в дитячій онкології, або коли відсутня реакція на «дозволене» лікування.

Джерело: Рахункова палата України

Please follow and like us:
error
Поширити допис