Головна > Наша діяльність > Пам’ять про людей, померлих від СНІДу

Пам’ять про людей, померлих від СНІДу

Юлия Дорохова Лига Легалайф

Щорічно у третю неділю травня у світі прийнято шанувати пам’ять про людей померлих від СНІДу. Традиційно у цей день, проводяться тематичні акції, на вулицях і площах запалюються свічки, проводяться панахиди, демонструються теле- та радіопрограми щодо проблеми СНІДу.

Вперше Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу пройшов у далекому 1983 році у м. Сан-Франциско. Тоді невелика група людей зібралася аби вшанувати пам’ять про близьких людей, що померли через хвороби зумовлені ВІЛ.

Найстарший у світі зразок людської крові, що містить ВІЛ, відноситься до 1959 року, він належить пацієнтові з Конго, зразок було взято до того, як він помер від невідомої хвороби.
Від початку епідемії у світі було зареєстровано більш ніж 70 мільйонів випадків ВІЛ-інфекції (з них за період з 1987 – 30.04.2019р. на території України зафіксовано 339 621 випадок) та 35 мільйонів осіб, які померли від хвороб зумовлених ВІЛ (зокрема в Україні, станом на 1 травня 2019 р., померло 49 500 осіб).

На сьогодні у світі проживає близько 36,9 млн. ВІЛ-інфікованих осіб з яких 142 076 осіб перебувають на обліку у закладах МОЗ України. За оціночними даними ВООЗ реальна кількість ВІЛ-інфікованих осіб вища на 25-40 % оскільки значна кількість людей, через різні обставини, нехтують медичним обстеженням та не знають про свій реальний стан здоров’я.
Саме питанню безвідповідального ставлення українців до свого здоров’я була присвячена цьогорічна акція, що мала назву «Ліки від байдужості», адже при ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям зберігаючи здоров’я собі та своїм близьким! До участі у цій акції долучились й представники «Всеукраїнська Ліга «Легалайф». Під час заходу постійно лунали заклики приділити 15 хвилин часу на своє здоров’я та пройти експрес тестування, зокрема Володимир Курпіта, директор Центру громадського здоров’я МОЗ України у своїй промові зазначив:
«Мільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Але це можливо лише за двох умов – своєчасне виявлення хвороби та систематичне вживання ліків. Центр громадського здоров’я спільно з партнерами робить тестування на ВІЛ доступнішим та пропагує відповідальне ставлення до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких. Сьогодні розпочинається Європейський тиждень тестування з 17 по 24 травня 2019 року. В його рамках перевірити свій ВІЛ-статус буде ще простіше: у Києві та інших містах країни працюватимуть пересувні лабораторії – знайдіть 15 хвилин та подбайте про своє майбутнє».

Детальніше переглянути перебіг заходу можна за посиланням:

https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F100PercentLifeFightForLife%2Fvideos%2F345055932730105%2F&show_text=0&width=560″

На дворі травень 2019 го року, але епідемія ВІЛ/СНІДу все ще продовжує впевнено крокувати планетою та збирає рясний врожай, забираючи сотні тисяч життів по всьому світу. Не дивлячись на потужну інформаційно-просвітницьку компанію спрямовану на інформування суспільства про ВІЛ/СНІД від початку року зареєстровано 4510 нових випадки інфікування ВІЛ, та 507 померлих осіб від хвороб зумовлених СНІДом. На сьогодні основним шляхом інфікування є статевий (понад 60% випадків від загальної кількості).
Будьте пильними щодо свого здоров’я та не нехтуйте правилами особистої безпеки – вони можуть зберегти життя Вам та вашим близьким.

Джерело

Юлия Дорохова Лига Легалайф

Please follow and like us:
error
Поширити допис