Головна > Правова допомога > ВС/ККС: Амністія ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ до осіб, як під час іспитового строку вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості

ВС/ККС: Амністія ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ до осіб, як під час іспитового строку вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості

Фабула судового акту: У даній справі особу, яку раніше було звільнено від відбування покарання з випробуванням та вчинила новий злочин, передбачений ч. 1 ст. 309 КК України, було засуджено до покарання у вигляді 1 року позбавлення та звільнено від відбування покарання на підставі п. «е» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році».

На вказаний вирок суду прокурором було подано апеляцію ,яка апеляційним судом залишена без задоволення.

Однак, прокурор відстоюючи свою позицію, подав касаційну скаргу, яку вмотивував тим, що засуджений не є суб’єктом амністії, оскільки в період іспитового строку, визначеного попереднім вироком за вчинення тяжкого злочину, знову вчинив новий злочин.

Оцінюючи вказані доводи прокурора Касаційний кримінальний суд визнав необґрунтованими.

Мотивуючи своє рішення ККС вказав, що у положеннями статті 9 Закону України «Про амністію у 2016 році» визначено перелік категорій осіб, до яких амністія не застосовується. Зокрема, у п. «а» встановлена заборона застосування амністії до осіб, які після ухвалення вироку, але до повного відбуття покарання, знову вчинили умисний злочин. Тобто, вказаний пункт поширюється на осіб, які в період відбування покарання вчинили новий злочин, і, відповідно, не може стосуватися осіб, які були звільнені від відбування покарання, в тому числі, з випробуванням.

До того ж до осіб, які вчинили злочин, у період іспитового строку, має застосовуватися спеціальна норма – п. «в» вказаного Закону, який забороняє застосовувати амністію щодо іншої категорії осіб – тих, які були звільнені судом від відбування покарання з випробуванням і до закінчення визначеного судом іспитового строку знову вчинили умисний тяжкий або особливо тяжкий злочин.

Таким чином, формулювання «знову вчинили умисний тяжкий або особливо тяжкий злочин» свідчить про те, що вчинення особою попередньо або в подальшому умисних злочинів невеликої чи середньої тяжкості не є підставою для незастосування до неї Закону України «Про амністію у 2016 році».

Джерело

Please follow and like us:
error
Поширити допис