Головна > Новини > Держпраці розробила новий порядок перевірок

Держпраці розробила новий порядок перевірок

Держстат оприлюднив табель та альбом форм статзвітів на 2019 рік; Мінсоцполітики роз’яснило, як індексувати зарплату у червні, а ми у редакції розповідаємо про кадрову документацію ФОП та аналізуємо нові листи ДФС
Перевірки від Держпраці: бути чи не бути?
Нагадаємо, що два тижні назад суд скасував Порядок №295, який встановлював правила інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань. Про це ми писали у новині, а про наслідки такого рішення для роботодавців – в окремій аналітиці.Таким чином на сьогодні не можуть бути проведені інспекційні відвідування, які проводяться у сфері додержання законодавства про працю, в направленні яких прямо сказано, що вони мають бути здійснені на виконання Постанови №295. А от всі інші види перевірок проводяться далі, Своєю чергою, представники Держпраці повідомили, що не планують припиняти інспекційні відвідування після визнання Постанови №295 нечинною, але проводитимуть їх на підставі Закону №877 та відповідних міжнародних конвенцій.

Нові порядки перевірок роботодавців – у проекті від Держпраці
На додачу до попередньої новини: Держпраці розробила та оприлюднила проект постанови КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю». Ним пропонується затвердити:новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (завантажити);
новий Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю (завантажити);
зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення (завантажити).
При розробленні проектів Держпраці врахувала застереження підприємців: тепер у разі виконання вимог припису інспектори з праці не будуть притягати роботодавців до відповідальності.

Статзвітність-2019: з’явилися табель та альбом форм
Ось так майже посеред року Держстат наказом від 17.05.2019 р. №161 нарешті затвердив два документи Загальний табель (перелік) формдержавних статистичних спостережень на 2019 рік. Традиційно Перелік містить назви форм статзвітності, які потрібно подавати у 2019 році, реквізити наказів, якими вони затверджені, строк подання, а також хто повинен подавати кожен з цих звітів;
Альбом форм державних статистичних спостережень на 2019 рік. У ньому представлено бланки форм державних статистичних спостережень на 2019 рік (за розділами), які у разі потреби можна роздрукувати та використати для подання звітності органам статистики.
Як індексувати зарплату у травні та червні?
Фахівці Мінсоцполітики надали традиційне роз’яснення щодо нюансів індексації зарплати у травні та червні 2019 року. Згідно з ним, тим роботодавцям, які підвищували оклади у січні 2019 року, у червні нараховувати індексацію ще не потрібно.
Кадрова документація: пам’ятка підприємця
У ФОПа, як і в юросіб, що використовують працю найманих працівників, повинна вестися вся кадрова документація відповідно до чинних норм законодавства. Такою на сьогодні є позиція Держпраці.

Джерело

Please follow and like us:
error
Поширити допис