Головна > Uncategorized > День глобальної дії “Підтримати! Не карати” (Support!Don`t punish!)

День глобальної дії “Підтримати! Не карати” (Support!Don`t punish!)

26 червня у всьому світі люди які вживають наркотики, та громадські активісти, приєднуються до акцій глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики  «Support. Don’t Punish»  (Підтримати. Не карати) закликаючи свої держави припинити жорстоку та безглузду політику «Війни з наркотиками». Минулого року не зважаючи на виклики пов’язані з пандемією COVID-19 акції на підтримку спільноти людей, що вживають наркотики відбулись у 239 містах в 90 країнах світу.

У 2020 році понад 60% з числа засуджених за зберігання наркотиків для власного вживання отримують кримінальне покарання за те, що у більшості цивілізованих країн взагалі не вважається кримінальним правопорушенням. Загалом за вчинення злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (статті 305–320 КК) засуджено 10,1 тисяч осіб. А це 15% від кількості всіх засуджених за всі види злочинів на території підконтрольній Українському уряду.

У червні 2021 року, на підтримку глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish) в Україні, громадські активісти вже традиційно (починаючи ж 2013 року) влаштували перформанс-акцію у Києві та інших містах.

У столиці цього року акція пройшла навпроти Національного центру «Український дім» аби привернути увагу пересічних громадян до жорстокої наркополітики та безглуздого витрачання бюджетних коштів на війну з наркозалежними людьми.

Активісти традиційно звернулися до представників влади з вимогою декриміналізувати ч.1 ст. 309 Кримінального кодексу України, змінивши вектор в роботі правоохоронної системи зі споживачів на протидію організованому наркобізнесу. Також приділили увагу питанням щодо доступу представників спільноти до медичних послуг та Національної Стратегії з наркотиків до 2030р., яка знаходиться на розгляді у парламенті та має бути остаточно ухвалена найближчими тижнями.

support dont punish 2021

Після закінчення акції представники БО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІГА «ЛЕГАЛАЙФ» направили Відкритий лист з вимогами гуманізації наркополітики  до Кабінету Міністрів України.

Please follow and like us:
error
Поширити допис