Головна > Законодавство > Закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі підписав Президент

Закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі підписав Президент

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова ще у квітні зазначала, що кількість випадків домашнього насильства в Україні різко зросла. Так у 2020 році звернень громадян про домашнє насильство було більш ніж на 60% більше, ніж у 2019 році. 

1 липня Верховна Рада відреагувала на таку сумну статистику ухваливши Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі” (№3908-1), а 29 липня його підписав Президент.

Документ дає змогу постраждалій особі отримати відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих унаслідок домашнього насильства.

Згідно із законом, військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, а також особи начальницького складу НАБУ, рядового й начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, ДБР та поліцейські несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення поліції про місце свого тимчасового перебування у разі винесення такого припису.

Вказані правопорушення караються :

  • накладенням штрафу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • громадськими роботами на строк від 30 до 40 годин;
  • адміністративним арештом на строк до 10 діб.
За повторні правопорушення, вчинені протягом року, передбачено:
  • накладення штрафу від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • громадські роботи на строк від 40 до 60 годин;
  • адмін. арешт на строк до 15 діб.

Джерело

Please follow and like us:
error
Поширити допис