Головна > Наша діяльність > 10 квітня 2018 року відбулась прес-конференція «Розширення безоплатної правової допомоги і запобігання стигматизації щодо людей хворих на ВІЛ/СНІД та туберкульоз»

10 квітня 2018 року відбулась прес-конференція «Розширення безоплатної правової допомоги і запобігання стигматизації щодо людей хворих на ВІЛ/СНІД та туберкульоз»

Захід був присвячений питанням надання безоплатною юридичної допомоги для представників уразливих до ВІЛ/СНІДу груп населення (УГ). На прес-конференції були присутні представники громадських організацій, зокрема представник БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф» , громадські активісти та правозахисники. Серед запрошених спікерів були:

• Олександр Павліченко – виконавчий директор УКРАЇНСЬКОЇ ГЕЛЬСІНСЬКОЇ СПІЛКИ з ПРАВ ЛЮДИНИ (УГСПЛ);
• Євген Захаров – директор Харківської правозахисної групи (ХПГ);
• Дмитро Шерембей – член координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД;
• Наталя Козаренко – координатор мережі громадських приймалень УГСПЛ.

Прес-конференція розпочалась з виступу Дмитра Шерембея. Під час промови розповів проте, що починаючи від сьогодні кожен із понад 150 000 клієнтів, які щороку отримують послуги від Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» зможе отримати безкоштовні юридичні консультації. Та наголосив на тому, що скористуватися цією можливістю зможуть абсолютно усі представники УГ (у тому числі представники СП). Отримати кваліфіковану юридичну допомогу буде можливо на будь-якій стадій процесу – від суду першої інстанції до ЄСПЛ .

Олександр Павліченко у своєму виступі відмітив важливість подолання стигматизації представників УГ та додав, що УГСПЛ як і ХПГ постійно роблять свій вклад у досягнення цієї мети та мають успішний досвід роботи із УГ упродовж тривалого часу, протягом якого велика кількість представників УГ зверталися за допомогою із різноманітними питаннями від порушень з боку представників органів внутрішніх справ або ненадання медичної допомоги до проблем в отриманні документів.
Але зараз увага буде особливо ретельно сфокусована на наданні консультативних послуг для представників УГ. Так пан Олександр закликав усі хто має потребу звертатися за допомогою та запевнив, що у кожному випадку буде реагування та в разі якщо справа буде відповідати
критеріям відбору та виявиться стратегічною, особі буде надано юридичний супровід на усіх етапах справи. Зокрема у проекті передбачено 10! візитів до установ відбування покарань (УВП).

Наталя Козаренко повідомила що даний проект покликаний виправити прогалину системи БПД в Україні, яка не вбачає категорію представників УГ, як пільгову і тому ця верства населення не може отримати допомогу у цивільних та адміністративних справах.
В рамках проекту 10 громадських приймалень УГСПЛ в різних регіонах країни на безоплатній основі будуть спеціалізуватися на захисті прав людей, що належать до УГ з усіх питань, що пов’язані зі статусом таких осіб (консультації та юридичний супровід у разі потреби захисту інтересів в суді).
Також пані Наталя висловила готовність, у разі потреби, проводити адвокаційні компанії для зміни законодавства .

Захід відбувся за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації проекту «Інвестиції з метою впливу на боротьбу з туберкульозом і ВІЛ-інфекцією»

Відео трансляцію прес-конференції можна переглянути за посиланням

#ачотамвпресцентріглавкома 10 квітня 2018 в прес-центрі Главкому прес-конференція «Розширення безоплатної правової допомоги і запобігання стигматизації щодо людей хворих на ВІЛ/СНІД та туберкульоз» Запрошені гості: Олександр Павліченко – виконавчий директор УГСПЛ; Євген Захаров – директор Харківської правозахисної групи; Дмитро Шерембей – член координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД; Наталя Козаренко – координатор мережі громадських приймалень УГСПЛ. Учасники прес-конференції говоритимуть про те, люди з ВІЛ/СНІД (ЛЖВ), як і раніше, піддаються дискримінації та стигматизації за відповідною ознакою, в тому числі при реалізації соціально-економічних прав, зокрема, права на медичну допомогу, трудових прав. Незважаючи на створення системи безоплатної правової допомоги (БПД), в Україні відсутність доступу до правосуддя та порушення права на справедливий суд стало серйозною проблемою, особливо для ЛЖВ, представників ключових спільнот, уразливих до ВІЛ, хворих на туберкульоз. ЛЖВ і наркозалежні не мають права на БПД, відповідно до закону. За період 1987 – вересень 2017 рр. в Україні офіційно зареєстровано 310 680 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 99 694 випадки захворювання на СНІД та 43 958 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

Опубліковано Главком 10 квітня 2018 р.

Джерело

Please follow and like us:
error