Головна > Наша діяльність > 26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками

26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками

Юлия Дорохова Лига Легалайф

26 червня у Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками, а також Міжнародний день у підтримку жертв катувань десятки тисяч громадських активістів по всьому світу традиційно закликають свої держави припинити жорстоку та безглузду політику «Війни з наркотиками» («War on Drugs»). Так цього річ в цей день акції на підтримку глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики “Support. Don’t Punish” одночасно пройшли в 224 містах у 99 країнах!, в тому числі й в Україні.

На підтримку глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики «ПІДТРИМАТИ, НЕ КАРАТИ!» (Support. Don’t Punish) в Україні, громадські активісти вже традиційно (починаючи ж 2013 року) влаштували перформанс-акцію у Києві, на цей раз біля Кабміну, аби звернути увагу можновладців, які саме й відповідають за формування та реалізацію державної наркополітики, до ганебного стану речей з цього приводу в Україні та надихнути їх більш рішучо змінювати каральну систему «протидії незаконному обігу наркотиків», вибудуваної ще на радянських підходах . Коли тільки у 2017 році за злочини у сфері обігу наркотичних засобів психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів 73% підсудних ( а це понад 6 тисяч осіб) отримали судимість за банальне зберігання наркотиків для власного вживання без мети збуту у кількості, за яку у більшості країн Європейського Союзу взагалі не передбачена кримінальна відповідальність.

Цього року акція мала назву «Полювання на відьом в українській наркополітиці», в ході якої активісти розіграли «полювання на відьом» «інквізитора», (роль якого зіграв активіст у поліцейському кашкеті) спільно з особами, схожими на чиновників та суддю. Під час цього «полювання» на імпровізованому вогнищі намагалися спалити «відьму», що символізувала людину, яка живе з наркозалежністю.
По закінченню акції на знак пам’яті про тих, хто загинув від репресій внаслідок репресивної наркополітики, активісти випустили у небо сотні чорних кульок з намальованими ґратами

Організаторами виступили: Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА» за підтримки Альянсу громадського здоров’я, МБО «Мережа 100% життя», Євразійської мережі людей, що вживають наркотики (ENPUD), БО «Меридіан», ГО «Клуб «Еней», БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф», СОГО «Клуб«Шанс», ХОБФ «Парус», Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок («ВОНА»), представники громадських, державних та міжнародних організацій.

Джерело

Please follow and like us:
error