Головна > Новини > 1 грудня 2018 року – 30 «Всесвітній день боротьби зі СНІДом»

1 грудня 2018 року – 30 «Всесвітній день боротьби зі СНІДом»

1 грудня 2018 року – 30 «Всесвітній день боротьби зі СНІДом» глобальної компанії в галузі охорони здоров’я розпочатої у 1988 році.

За оціночними даними ЦГЗ, на початок 2018 року в Україні проживало 244 000 людей з ВІЛ. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ.

В 2018 р. в Україні ЩОДНЯ реєстрували 49 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 — на СНІД і дев’ять випадків смерті від хвороб, зумовлених СНІДом.

Станом на 1 жовтня 2018 р. у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебували 144 633 ВІЛ-інфікованих громадян України, з-поміж яких 46 443 — із діагнозом СНІД.


Нажаль секс-працівники є однією з найбільш уразливих до ВІЛ/СНІДу верств населення тож питання пов’язані з протидією ВІЛ/СНІДу безпосередньо стосуються покращення якості життя секс-працівників.


Так виходячи з докладу комісії Global Commission on HIV and the Law жінки комерційного сексу (ЖКС) у середньому у 13,5 разів частіше хворіють на ВІЛ ніж жінки репродуктивного віку. Також у докладі відзначається що насилля, стигма та перш за все КРИМІНАЛІЗАЦІЯ секс-роботи ЗБІЛЬШУЄ РИЗИК захворіти на ВІЛ.


За результатами опитування, що було проведено у 27 країнах виявилось, що «РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ВІЛ серед секс-працівників значно НИЖЧЕ У тих КРАЇНАХ, ЯКІ повністю або частково ЛЕГАЛІЗУВАЛИ СЕКС-РОБОТУ, особливо у випадках коли подібна легалізація підкріплена відповідними ефективними та справедливими правозастосовними мірами.
Цьогорічні просвітницькі та комунікаційні заходи з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом були покликані вирішити такі питання:


1. Мотивувати людей пройти тестування та дізнатися про свій ВІЛ-статус;
2. Звернутися до політиків з наполегливим закликом просувати концепцію «Здоров’я для всіх» у роботі відповідних служб, організацій та установ що спеціалізуються у наданні послуг в галузі протидії ВІЛ та інших соціально небезпечних захворювань.

Джерело

Please follow and like us:
error