Головна > Наша діяльність > 17 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту секс-працівників від насильства і жорстокості

17 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту секс-працівників від насильства і жорстокості

Щорічно 17 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день захисту секс-працівників від насильства і жорстокості (International Day to End Violence Against Sex Workers).

В цей день усі небайдужі до проблеми дискримінації секс-працівників виходять на вулиці з червоними парасольками аби звернути увагу суспільства на проблеми, пов’язані з жорстокістю і насильством, по відношенню до секс-працівників якого вони часто зазнають під час своєї роботи.
Зокрема в Україні, істотним фактором, що сприяє підвищенню рівня насильства та дискримінації по відношенню до секс-працівників є заборона на законодавчому рівні будь-якої діяльності пов’язаної із наданням секс послуг та передбачена адміністративна й кримінальна відповідальність. Таким чином секс-працівники не мають змоги законно захищати свої права, чим часто користуються клієнти, а також деякі не сумлінні працівники ОВС.
Так за офіційними даними Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми за період з 01 січня 2014 року по 15 липня 2018 року на території України працівниками поліції виявлено 10 642 адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ст. 181-1 КУпАП.

Вперше червона парасолька як символ опору виник у 2001 році у Венеції на Першому всесвітньому конгресі секс-працівників. А потім представниці спільноти секс-працівників пройшлися вулицями Венеції з червоними парасольками і мегафонами, привертаючи увагу громадськості до проблеми порушення прав людини.

З 2005 року Міжнародний комітет з прав секс-працівників у Європі став використовувати червону парасольку як символ опору дискримінації. «Марш червоних парасольок», виникнувши як ідея, з кожним роком стає все більш глобальним символом прав секс-працівників.

Please follow and like us:
error
Поширити допис