Головна > Адвокація > «Підтримати. Не карати» (Support. Don’t Punish)

«Підтримати. Не карати» (Support. Don’t Punish)

26 червня у всьому світі люди які вживають наркотики, та громадські активісти, приєднуються до акцій глобальної кампанії за зміни репресивної наркополітики  «Support. Don’t Punish»  (Підтримати. Не карати) закликаючи свої держави припинити жорстоку та безглузду політику «Війни з наркотиками».

В цей день ми направимо до державних посадовців, які приймають рішення,а також всіх зацікавлених сторін в Україні звернення, що буде включати такі вимоги:

  • скасувати збільшених штрафів за ч.1 ст.309 КК України та повної її декриміналізації;
  • не допустити прийняття проекту Закону №2784 та  проекту Закону №3536 у їх поточній редакції;
  • впровадження справедливої політики щодо наркоспоживачів, яка заснована на охороні здоров’я та дотриманні прав людини та сприяє в підвищенні обізнаності серед загального населення, про необхідність застосування нових підходів до людей, що вживають наркотики;
  • виконання рекомендацій Комітету ООН з економічних, соціальних та культурних прав. 

Ми, люди, що вживають наркотики занепокоєні репресивною наркополітикою.

Україна не виконала взяті на себе зобов’язання в реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України, а також не виконала зобов’язання з імплементації Плану заходів на 2019-2020 роки щодо реалізації Стратегії державної політики щодо наркотиків на період до 2020 року, який затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України.

На сьогодні, караюча наркополітика держави призводить до руйнівних наслідків для нашої спільноти, не дає нам права вибору та підсилює соціальну стигму, що робить нашу спільноту ще більш маргінальною й збільшує поширеність туберкульозу, ВІЛ-інфекції, гепатиту С та COVID-19 серед осіб, що вживають наркотики.

Зокрема набрання чинності Закону «Про внесення змін додеяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідуванняокремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 № 2617-VIII , з 01 липня 2020 року призведе до зростання штрафів за виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (для особистого користування) в декілька тисяч раз.

Закликаємо усі зацікавлені сторони в Україні приєднатися до нашого звернення!

Please follow and like us:
error
Поширити допис