Головна > Інформація для спільноти РКС щодо роботи Національної Ради з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІД > Заява про грубі порушення, тиск та втручання в діяльність спільноти секс – працівників України

Заява про грубі порушення, тиск та втручання в діяльність спільноти секс – працівників України

Членам Національної ради, зацікавленим сторонам.
Заява про грубі порушення,
тиск  та втручання в діяльність спільноти секс – працівників України.

Шановні колеги !

Цим зверненням я хочу звернути Вашу увагу на ряд серйозних  проблемних питань, які стосуються роботи Національної ради з  питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу при Кабінеті  Міністрів України  ( далі – Національна рада) та безпосередньо торкаються мене особисто, як члена Національної ради та керівника першої всеукраїнської організації спільноти секс-працівників!
Прошу уважно ознайомитися  з ним та відреагувати у межах компетенції та можливостей,  аби ситуації, про які далі піде, не перетворювалися на системні проблеми та тиск на лідерів інших ключових спільнот та уразливих груп населення.
01 березня 2018 року, після відкладення на один місяць,  відбулось перше в цьому році засідання Національної ради, в якому я, нажаль,  мала змогу бути присутня не тривалий час, оскільки одночасно із засіданням  Національної ради проходив заздалегідь організований Лігою Легалайф і очолюваний мною другий Марш секс-працівників (далі СП), присвячений Міжнародному дню захисту прав секс-працівників. Цей  захід  був  включений нашою спільнотою  до заявки Глобального  фонду  та  є одним із ключових  та  важливих щорічних адвокаційних та мобілізаційних заходів.

Варто зазначити, що запрошення – анонс  та прохання підтримати Марш секс-працівників було надіслано усім членам Національної   ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу завчасно.

Деякі з документів Порядку денного надійшли  від секретаріату Національної ради тільки 28.02.2018 року, тобто за один день до засідання, незважаючи на те, що відповідно до п. 10 Регламенту Національної ради повідомлення надсилається секретаріатом у письмовій формі (електронною поштою) членам Ради не пізніше як за сім робочих днів до дати проведення засідання.
Зрозуміло, що  я не мала часу для ознайомлення та надання своїх  коментарів стосовно цих документів, зокрема щодо  безпідставної, на мою думку, скарги до Комісії з нагляду від члена цієї ж Комісії пані Ісаєвої Н. та Рішення Комісії з нагляду з цього приводу від 29.01.2018, яке до цього ніде публічно не оприлюднювалося.
За результатами розгляду мого звернення та проведення відповідної перевірки прошу:
1. Визнати факт перевищення повноважень та втручання в справи спільноти СП головою Комісії  з  нагляду щодо спроби виключення  мене із складу членів Національної ради  від спільноти секс-працівників або відсторонення на певний час із заміною з правом голосу на мого альтерната Ісаєву Н.
Адже в рішенні Комісії з  нагляду від 29.01.18 р.  такої пропозиції не було, відповідно це особиста пропозиція голови Комісії з  нагляду.

  1. Внести зміни до складу тимчасової спеціалізованої групи з етичних питань з числа членів Національної ради та Комісії з нагляду задля уникнення представництва осіб, які можуть мати прямий або опосередкований  конфлікт інтересів, та розробити критерії до кандидатів до цієї групи.
  2. Визнати порушенням п.10 Регламенту Національної ради факт невчасного повідомлення про чергове засідання членів Нацради від 01.03.18 р.
  3. Визнати розгляд скарги та рішення  Комісії   з  нагляду  члену комісії пані Ісаєвою таким, що не входить до компетенції Комісії  з  нагляду.
  4. Винести питання щодо перевищення повноважень та втручання в справи спільноти СП з боку голови Комісії на розгляд тимчасової етичної групи.
  5. Винести питання щодо перевищення повноважень та втручання в справи спільноти СП представника спільноти ЛЖВ на розгляд тимчасової етичної групи.
    Про результати розгляду звернення прошу поінформувати мене та інших члені Нацради.

Коментар   до  проекту рішення  за п.3.3

02.03.18 року  до мене надійшла інформація, що під час роботи Національної  ради було  подано необґрунтовану пропозицію від члена Нацради від  БО «Мережа ЛЖВ» С. Дмитрієва  та голови  Комісії з нагляду  Н. Салабай  щодо виключення  мене із членів складу Національної ради  від спільноти секс-працівників або відсторонення на певний час із  заміною  з правом голосу на  мого  альтерната  Н. Ісаєву, на підставі її ж скарги.

Фактично  це була спроба  усунення мене , як лідерки  секс- працівників України та грубе втручання у справи спільноти СП.

На мою думку  до складу тимчасової  спеціалізованої групи  з етичних питань не можуть входити особи, у яких є прямий або навіть опосередкований конфлікт інтересів  та  неприпустимі дії яких водночас треба внести до переліку питань, які має розглядати тимчасова етична група .

Переконана, що особи, які грубо порушують  процедури та перевищують свої повноваження,   взагалі не  повинні входити до складу комісії.

  1. Перевірка Комісією з нагляду Національної ради (далі Комісія з нагляду)  по   скарзі члена цієї ж  Комісії на той момент пані Н. Ісаєвої  проводилась не прозоро та з порушеннями , що надає обґрунтовані підстави  сумніватись  в її об’єктивності,   тому в мене  є  підстави вважати, що голова Комісії Наталія Салабай  могла здійснювати тиск  та негативно впливати  на  інших членів Комісії,  що, як наслідок, вплинуло  на  остаточні висновки  роботи Комісії.
    2. С. Дмитрієв є представником у Нацраді від Мережі ЛЖВ та має прямий конфлікт інтересів щодо вирішення питання стосовно припинення субгранту, який надавався  БО «Мережею ЛЖВ» для організації  БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф»,  в  якій я виконую обов’язки  Директора.

03 березня 2018 року я отримала рекомендованого  листа від «Мережа ЛЖВ» про вимогу повернення залишку за Угодою, що підлягає поверненню  у сумі 4 149 гривень.

Тобто процес  договірних відносить між юридичними особами БО «Мережа ЛЖВ» та  БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф» триває та не дає підстав  робити остаточні висновки по цьому  кейсу. (Про стан виконання вимоги БО «Мережа ЛЖВ» та інші питання, пов’язані із цією ситуацією,  проінформую  додатково.)

Дії представника  БО «Мережа ЛЖВ» С. Дмитрієва  та голови  Комісії з нагляду Н. Салабай є не припустимими, грубо порушують  принципи та  норми, встановлені  Національною  радою, і є такими,  що  порушують  основоположні  принципи Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Комісії з нагляду  у своїй діяльності керується  Порядком наглядової діяльності Національної ради  та Положенням про Комісію з нагляду за розробкою заявок, веденням переговорів та реалізацією Програм, які  здійснюються за рахунок
коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією  (Положення про Комісію з нагляду).

Пунктом 2  Положення про Комісію з нагляду  чітко визначено  Мету  роботи Комісії , яка полягає у супроводі діяльності Національної ради з провадження нагляду за розробкою заявок на фінансування за рахунок коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (далі – ГФ), веденням переговорів між ГФ і Основними реципієнтами та за реалізацією Програм, що фінансуються за рахунок коштів ГФ.

Пункт 15.5. Положення роз’яснює, що у разі виявлення проблем, пов’язаних з реалізацією програм, Комісія аналізує причини виникнення та інформує про це членів Національної ради, Основних реципієнтів та за потребою суб-реципієнтів і інших третіх сторін.

Мене було обрано представником від усієї спільноти секс – працівників  України на виборах, що відбулися 22 квітня 2017 року та проходили  в присутності  представників секретаріату Національної ради, голови  Комісій з нагляду Н. Салабай  та значної кількості запрошених незалежних спостерігачів .

За результатами виборів мене було включено до складу Національної ради як повноважного представника від  громадських організацій, які представляють інтереси осіб, які надають сексуальні послуги за винагороду 

Отже вирішення питання щодо мого  представництва у Національній раді від громадських організацій спільноти СП  не є компетенцією Комісії з нагляду  в контексті потенційної наявності певних претензій до однієї з  цих організацій. Остаточне рішення щодо мого представництва  залишається виключно за спільнотою, за тією ж процедурою, що й при плановій ротації.  Позбавити  мене  представництва може тільки спільнота СП, яка надала мені таке право.
Щодо Розділу №2, Рішення Комісії з нагляду від 29.01.18 року
( п.2.1, 2.1.3,2.2,2.3,2.5,2.5.2)

За 12 років, на протязі яких я працюю у сфері  ВІЛ/СНІДу,  я отримала репутацію чесної та порядної людини, фахівця, який працює «на землі», лідерки спільноти секс-працівників та захисником прав ЛЖН та спільноти колишніх ув’язнених.
Окрім того,  я завжди маю власну думку, яка часто не співпадає з планами та інтересами  деяких  зацікавлених осіб, що мають неабиякий вплив у сфері протидії ВІЛ/СНІДу  в Україні.

Викликає здивування, що Комісія з нагляду  при дорадчому органі, яким є Національна рада  при Кабінеті Міністрів України,  без «суду та слідства»   винесла  рішення – «вирок» у дусі «Сталінських трійок».
Заявляю про те, що  я була  позбавлена   права на  прозорий, об’єктивний  та  всебічний розгляд  питань, які розглядались відносно мене на засіданні  Комісії з нагляду.

Мені взагалі не відомо, які  матеріальні докази чи документи  приймалися  до уваги під час так званої «перевірки», адже  законність деяких вимог зазначених у «скарзі», які мені закидаються,  нібито від спільноти секс працівників,  не  передбачені   жодним існуючим  нормативним актом  та не можуть братися до уваги  Комісією з нагляду   під час проведення  перевірки заяви від  члена тієї ж Комісії  пані  Ісаєвої, щодо  моїх  нібито порушень  принципів  представництва членства  Національної ради.

Я категорично заперечую проти  звинувачень, які  викладенні у скарзі та заявляю про те, що  вважаю факти,   наведенні у скарзі безпідставними  та такими, що принижують мою честь, гідність та ділову репутацію, а саме:
1. Стосовно офіційного сайту  БО «Всеукраїнської Ліги «Легалайф»  у розділі, який  спеціально був створений з метою інформування  спільноти  СП  та має назву  – «Інформація  для спільноти РКС щодо роботи Національної Ради з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІД».

Звертаю Вашу увагу, що  наш ресурс є у вільному доступі та не потребує  стигматизуючої  ідентифікації, (адже не кожна особа, що надає сексуальні послуги за винагороду,  готова визнати себе секс – працівницею/працівником)
щодо  належності до СП, щоб отримати доступ до сайту, сторінки у фейсбуці .  https://www.legalife.com.ua/category/informatsiia-dlia-spilnoty-rks/

До речі, це єдиний в Україні сайт всеукраїнської організації секс-працівників.
Тотожна  інформація розташована на офіційних сторінках організації у  Facebook  та  Twitter  https://www.facebook.com/AllUkrainianLeagueLegaLife/.
Разом з цим є розділ Контакти https://www.legalife.com.ua/contact-us/.

1.1 . Група, яку  нібито спеціально створено  для комунікації серед спільноти СП, і     на яку посилається скаржниця,  є закритою , має правила , які встановлює на  власний розсуд Н. Ісаєва ( адміністратор групи)  , щодо участі в цій групі, що є порушенням  принципів відкритості і прозорості;  Н . Ісаєва авторитарно , безапеляційно  закриває доступ  активістам  СП, які  не є учасниками іі організації ( дод 1 ).

Саме з цього приводу я вийшла із  ще однієї  групи  «Декриміналізація»  у Фейсбуці, створеною Н. Ісаєвою,  тому  що публікації в ній могли розташовуватись тільки за згоди  Н. Ісаєвої  на її власний розсуд,    та завдяки цьому інформація була важко доступна для спільноти СП.
Тому мені не зрозумілі претензії,  які висуває пані Н. Ісаєва щодо комунікації із спільнотою  СП .
Особи із числа штатних працівників та директорів філій   ВБО «Легалайф-Україна», яку очолює скаржниця пані Ісаєва,  залучені до проектів  та отримують грошові винагороди в рамках відповідних проекті,   не можуть вважатися неупередженими/незалежними  представниками спільноти секс-працівників  України  та нав’язувати  соє власне негативне ставлення до мене  від імені усієї спільноти.
2. Директор ВБО «Легалайф-Україна» Н. Ісаєва та її підлеглі  неодноразово провокували конфліктні ситуації  серед спільноти СП, поширюють недостовірну інформацію щодо моєї діяльності, та видають свої  власні інтереси за інтереси спільноти, що підтверджується останніми подіями стосовно  відмови та ігнорування  Маршу секс-праціників, присвяченого міжнародному дню захисту прав СП .

Під час публічного спілкування із представниками спільноти СП, директорка  «Легалайф-Україна»  заявила, що вона взагалі нічого не планувала проводити  до Міжнародного дня захисту прав СП, це підтверджує той факт, що  адвокаційний захід, який було заявлено та затверджено у заявці до Глобального фонду, взагалі було проігноровано організацією  пані Н.Ісаєвої (дод.2,3,4).
3. У  п.6 Проекту Рішення  засідання Комітету  з програмних питань  Національної ради з питань  протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекціі /СНІДу  зазначено, що відсутні регламентовані Національною радою механізми звітності  та процедур виборів.

Шляхи вирішення викликів.

Обговорення та встановлення внутрішнього механізму звітності  та процедур виборів були мною запропоновані  ще в листопаді 2017 року.

Станом на 13 березня 2018 року на мій  третій запит, про проведення відповідно до рекомендацій спільної конкурсної комісії з відбору проектів за підтримки Глобального Фонду,  медіації між  БО ВБО «Легалайф – Україна» та БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф,  залишився без руху.

Нещодавно створено  нову юридичну  особу «Платформа ключових спільнот», яка може використовуватись саме для вирішення існуючих викликів із залученням фахівців інших ключових спільнот та фахівців з медіації.
Закликаю свою альтернатку та директорку БО ВБО «Легалайф-Україна» припинити розповсюджувати безпідставну, негативну інформацію  про мене  і мою діяльність та розпочати  процес переговорів, щодо створення  партнерських стосунків між нами, оскільки головню метою є об’єднання спільноти, мобілізація  та розбудова адвокаційної спроможності спільноти секс-працівників України.

Please follow and like us: