Головна > Інформація для спільноти РКС щодо роботи Національної Ради з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІД > БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф» в особі Юліі Дорохової прийняла участь у засіданні Круглого столу для консультацій з зацікавленими сторонами щодо участі України у Нараді високого рівня з питань туберкульозу Генеральної Асамблеї ООН

БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф» в особі Юліі Дорохової прийняла участь у засіданні Круглого столу для консультацій з зацікавленими сторонами щодо участі України у Нараді високого рівня з питань туберкульозу Генеральної Асамблеї ООН

Юлия Дорохова Лига Легалайф

22 березня 2018 року, БО «Всеукраїнська Ліга «Легалайф» в особі Юліі Дорохової прийняла участь у засіданні Круглого столу для консультацій з зацікавленими сторонами щодо участі України у Нараді високого рівня з питань туберкульозу Генеральної Асамблеї ООН. Відкрив засідання у Конференц-залі для урочистих засідань ВРУ голова Парламентська платформа боротьби з туберкульозом Сергій Кіраль.

Туберкульоз (ТБ) – одна з основних причин смертності від інфекційних хвороб у світі.
Щорічно жертвами цієї хвороби стають 1,8 мільйона людей. Але не зважаючи на це – ТБ ніколи не був в числі світових політичних пріоритетів. Згідно з даними останнього звіту з епідеміологічного нагляду за туберкульозом, кожен четвертий випадок лікарсько-стійких форм туберкульозу у Європейському регіоні ВООЗ залишається непоміченим.
2018 рік має стати переломним моментом у боротьбі із ТБ.Так Нарада високого рівня з питань туберкульозу Генеральної Асамблеї ООН, яка відбудеться в Нью-Йорку у вересні 2018 року, покликана змінити ситуацію та зібрати разом голів держав, урядів і всіх зацікавлених сторін для об’єднання світової спільноти у боротьбі з ТБ.
Україна активно залучена до глобальних подій та ми маємо докласти зусиль для формування консолідованої відповіді країни під час Наради високого рівня з питань туберкульозу Генеральної Асамблеї ООН.

Тим часом, непрямі економічні збитки спричинені епідемією ТБ в Україні щорічно становлять 312 мільярдів! гривень.
За останніми даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, в нас «недовиявляють» приблизно 20% захворювань на туберкульоз. При цьому за даними Центру медичної статистики МОЗ України, захворюваність на туберкульоз у 2017 році знизилася. Так зареєстровано 21 995 нових випадків захворювань на активний туберкульоз (без рецидивів), що на 5,5% менше у порівнянні з 2016 роком. Зараз на обліку перебуває 34 966 українців з туберкульозом та близько 8 000 з них хворіють на лікарсько-стійку форму туберкульозу при цьому кількість нових випадків захворювань на лікарсько-стійку форму туберкульозу зростає (у порівнянні із 2016 роком). Також зазначається, що Україна посідає одне з перших місць у світі за поширеністю стійкої до ліків форми туберкульозу. Щорічно, в Україні від захворювань на активний туберкульоз помирає 4000 осіб, а це 11 життів щодня.

Джерело

 

Please follow and like us: