Головна > Законодавство > Верховна Рада посилила покарання за сексуальну експлуатацію дітей

Верховна Рада посилила покарання за сексуальну експлуатацію дітей

Покарання у вигляді 5 років позбавлення волі відтепер може отримати той, хто вступає у статеві відносини з дитиною молодше 16 років.

Відповідні зміни до Кримінального кодексу України, регламентовані законопроектом №2016, більшістю голосів ухвалили сьогодні у Верховній Раді.

Прийнятий документ також посилює покарання за зносини, що вчиняють члени сім’ї, близькі родичі чи особи, зобов’язані виховувати та піклуватися за потерпілим. Згідно з законом їм погрожує від 5 до 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років.

Таке саме покарання очікує на осіб, дії яких спричинили в дитини безплідність чи інші тяжкі наслідки.

Звідництво, а також створення та утримання місць розпусти із залученням малолітніх осіб тепер каратиметься ув’язненням на строк від 5 до 10 років.

Окрім того, новий закон підіймає мінімальний вік статевого повноліття з 14 до 16 років, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини.

Ухвалені зміни також скасовують необхідність обов’язкового проведення судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, що полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину.

Депутатка Ірина Луценко, яка виступила однією з авторок прийнятного закону “Про внесення змін до Кримінального кодексу щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації”, пояснила, що в документі йдеться не лише про втягування дитини у статеві відносини, а про будь-які форми сексуального впливу, як-то втягнення у проституцію чи дитячу порнографію.

Джерело