Головна > Законодавство > Верховна Рада прийняла законопроект №2016 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації

Верховна Рада прийняла законопроект №2016 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації

Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №2016 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації.

Цей законопроект створений з урахуванням норм Конвенції ООН про права дитини, Ланцаротської конвенції, Європейської соціальної хартії. Власне, законопроект гармонізує українське законодавство з міжнародним правом в сфері захисту дітей від сексуальних зловживань.

Ключова ідея – встановлення віку статевого повноліття, іноді його ще називають віком згоди. Після того, як законопроект вступить в силу, віком статевого повноліття в Україні стане 16 років. Будь-які дії сексуального характеру з боку повнолітнього до тих, хто не досяг 16 років, кваліфікуються як кримінальний злочин – незалежно від того, чи дав неповнолітній/неповнолітня згоду на таку поведінку.

Чому? Тому що доросла особа, на відміну від дитини, повною мірою здатна усвідомити наслідки своїх дій і відповідно має нести відповідальність. Тут ідеться не лише про втягування дитини у статеві відносини, а про будь-які форми сексуального впливу, як-то втягнення у проституцію, дитячу порнографію – дуже серйозні проблеми, з якими мусимо боротися.

Як ініціатор і співавтор законопроекту дуже вдячна народним депутатам за підтримку. Впевнена, що цей закон допоможе створити в Україні більш безпечне середовище для дітей.

Джерело

Please follow and like us:
error