Головна > Новини > Сьогодні Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз!

Сьогодні Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз!

Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Генрих Герман Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини.

На сьогодні біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу (ТБ). Хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих людей, при цьому жертвами цієї хвороби стають 1,8 мільйона людей щороку. Підвищеному ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою.

У 1993 році ВООЗ оголосила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом і офіційно рекомендувала стратегію DOTS як нову стратегію боротьби з хворобою.
DOTS – це стратегія проти епідемії туберкульозу, вона дозволяє виявляти і лікувати хворих, небезпечних для оточуючих. Одним із завдань, поставлених в рамках Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, є ліквідація глобальної епідемії туберкульозу

Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1993 року.
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, згідно Указу Президента України № 290/2002 від 22 березня 2002 року, відзначається щорічно 24 березня.

Ознайомитися із ситуацією стосовно ТБ, що склалась в Україні на сьогодні можна переглянувши відеоролик за посиланням :

 

Джерело

Please follow and like us:
error